TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rajd rowerowy na otwarcie Legnickiego Roweru Miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.03.2019 11:23:17
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

1 kwietnia w Legnicy rozpocznie się sezon roweru miejskiego. Z tej okazji 31 marca miasto organizuje rajd rowerowy. Uczestnicy rajdu będą mogli bezpłatnie skorzystać z rowerów miejskich.

1 kwietnia w Legnicy rozpocznie się sezon roweru miejskiego. Z tej okazji 31 marca miasto organizuje rajd rowerowy. Uczestnicy rajdu będą mogli bezpłatnie skorzystać z rowerów miejskich.

W zeszłym sezonie legnicki system składał się z 12 stacji i 110 rowerów, choć w lipcu, kiedy startowała wypożyczalnia, w jej skład wchodziło 11 stacji i 98 rowerów. System rozrósł się dzięki stacji sponsorskiej Centrum Handlowe Auchan. Operatorem legnickiej wypożyczalni jest firma Nextbike Polska.

W 2018 roku z Legnickiego Roweru Miejskiego skorzystano 44 tys. razy, a w systemie zarejestrowało się 3,5 tys. osób. W sumie liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 7,5 tys.

Rajd rowerowy

Organizatorem rajdu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Uczestnicy rajdu zbiorą się przy Skateparku w parku Miejskim przy al. Orła Białego o godzinie 10.45. O godzinie 11.00 ruszy rajd ulicami: al. Orła Białego – Wrocławską – Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – al. Rzeczypospolitej – Zamiejską – Nowodworską – Jaworzyńską – al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości – wjazd do parku. Koniec rajdu zaplanowany jest przy Skateparku w parku Miejskim, gdzie na uczestników czekać będzie poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy rodziny oraz rowerzystów indywidualnych (dzieci do lat 11 tylko pod opieką dorosłych). Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Legnicy do 29 marca (także drogą e-mialową; ci@osir.legnica.eu) oraz w dniu i miejscu imprezy od godziny 10.00. Wzór zgłoszenia udziału wraz z regulaminem imprezy są do pobrania na stronie: www.osir.legnica.eu lub w siedzibie OSiR przy ul. Najświętszej Marii Panny 7 – informuje legnicki magistrat.

Organizator zapewnia możliwość bezpłatnego wypożyczenia roweru miejskiego, w tym dziecięcego, tandemu i cargo (liczba rowerów jest ograniczona) na czas przejazdu. Chęć wypożyczenia roweru miejskiego należy zgłosić najpóźniej do 24 marca na adres e-mail: rower@legnica.eu, podając imię i nazwisko. Obowiązuje limit 100 uczestników, a udział w imprezie jest bezpłatny.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Legnica
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.