TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom z budżetem 2020: 40 mln na transportowe inwestycje
TransInfo.pl - Opublikowano: 20.11.2019 12:30:09
Radom z budżetem 2020: 40 mln na transportowe inwestycje ; fot. UM Radom

Radomski plan inwestycyjny na przyszły rok opiewa na 236 mln złotych., w tym ponad 40 mln na transportu publiczny.

- To budżet kontynuacji zmian, a jednocześnie budżet bardzo wymagający - mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski o projekcie budżetu miasta na 2020 rok. Dokument został skierowany do Biura Rady Miejskiej.

Zgodnie z projektem dochody mają wynieść 1 mld 395 mln zł, a wydatki 1 mld 483 mln zł.

Na inwestycje zostanie przeznaczona kwota 236 mln zł, a nadwyżka operacyjna, czyli różnica między dochodami i wydatkami bieżącymi wyniesie ponad 52 mln złotych.

Plan inwestycyjny na przyszły rok opiewa na 236 mln złotych. To jedna z najwyższych kwot w ostatnich latach w Radomiu. Inwestycje pochłoną 15,9 procent wydatków.

Największe z nich to:

  • przebudowa drogi krajowej nr 9 i 12,

  • kontynuacja projektu multimodalnego, w tym zakup 10 elektrycznych autobusów,na który to projekt  miasto wyda w 2020 roku ponad 40 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
Radom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.