TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom. W styczniu przetarg operatora roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 14.01.2020 20:03:15
Zdj. InfoBike.pl - Paweł Błach

Jeszcze w styczniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu planuje ogłosić przetarg na obsługę wypożyczalni rowerów miejskich. Być może zmieni się operator. Nie zmienią się rowery i stacje.

Jeszcze w styczniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu planuje ogłosić przetarg na obsługę wypożyczalni rowerów miejskich. Być może zmieni się operator. Nie zmienią się rowery i stacje.

Nowa stara wypożyczalnia

Zeszłym roku zakończyła się umowa miasta z firmą Nextbike Polska, która przez trzy sezony była operatorem Radomskiego Roweru Miejskiego. Umowa przewidywała przejście stacji i rowerów Nextbike na rzecz MOSiRu, który z ramienia miasta zajmuje się wypożyczalnią. 270 rowerów i 27 stacji będą wykorzystywane w nowym sezonie. Rowery przeszły remont.

- Rower miejski mamy zamiar uruchomić jak co roku, czyli 1 kwietnia. Mamy jeszcze sporo czasu, czyli 4 miesiące. Wartość przetargu jest dość znaczna, w związku z tym musi to być przetarg unijny. Wciąż szykujemy zapisu do SIWSu – powiedział na początku stycznia w wywiadzie dla Radia Radom Robert Dębicki, dyrektor MOSiRu.

Spadająca popularność

Od startu Radomskiego Roweru Miejskiego w kwietniu 2017 roku statystyki wypożyczeń spadały z roku na rok. Jednym z głównych powodów był zły stan techniczny rowerów wynikający m.in. z dewastacji. W 2017 roku wypożyczeń było 133 tysiące, w 2018 roku 105 tysięcy, by w 2019 spaść do 82 tysięcy wypożyczeń. W minionym sezonie w systemie zarejestrowało się 3,7 tys. osób, a łączna liczba zarejestrowanych użytkowników to ponad 21 tysięcy osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
rower miejski
Nextbike
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.