TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom o swoich pierwszych elektrobusach: Dbamy o komfort
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.04.2019 14:00:17
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Od piątku wiadomo, że Solaris wygrał przetarg na dostawę 10 autobusów elektrycznych wraz z ładowarkami ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu w ramach tzw. projektu multimodalnego.

Od piątku wiadomo, że Solaris wygrał przetarg na dostawę 10 autobusów elektrycznych wraz z ładowarkami ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu w ramach tzw. projektu multimodalnego.

Przypomnijmy, że producent z Bolechowa wyraził gotowość wykonania zamówienia za 31 967 946 PLN brutto. To dało cenę za jednego nU12e z ładowarkami w wysokości 2 599 020 PLN netto w pakiecie z trzyletnią gwarancją całopojazdową i ośmioletnią na baterie. To bardzo przyzwoita cena przy warunkach radomskiego zamówienia.

Rozstrzygnięcie oznacza także powrót Nowego Urbino 12 do Radomia po kilkuletniej przerwie. Ostatnie autobusy, ale z silnikami diesla pojawiły się w mieście w 2016 r. Łącznie 24 "dwunastki" wprowadziło do ruchu konsorcjum stworzone przez Dolnośląskie Linie Autobusowe i śląską Grupę Irex. O tych autobusach można przeczytać tutaj.

Elektryczne nU12, które zamówi miasto będą jednak prezentowały lepszy standard wyposażenia. MZDiK tworząc wymagania czerpał wzór z ubiegłorocznych MAN-ów Lion's City G z radomskiego MPK i Autosanów SanCity 12LF firmy Michalczewski. Efekt końcowy będzie więc bardzo ciekawy i z pewnością ucieszy niejedno oko.

Mówi miasto
"To pierwszy rozstrzygnięty przetarg w ramach projektu multimodalnego. Zakup elektrycznych autobusów to istotny element tworzonej w Radomiu Strefy Wygodnego Ruchu. Chcemy wprowadzać rozwiązania mające równoważyć potrzeby kierowców, rowerzystów i pieszych, a także zachęcić radomian do korzystania z komunikacji miejskiej. Musimy zadbać o odpowiedni komfort pasażerów. Nowe, elektryczne autobusy to z całą pewnością wygoda, ale też, co bardzo istotne, mniejszy hałas i mniejsze zanieczyszczenie powietrza" - mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że przedmiotem postępowania był zakup 10 pojazdów elektrycznych wraz z ładowarkami. Dwie szybkie to tak zwane ładowarki pantografowe, umożliwiające szybkie naładowanie pojazdu między kursami. Mają one stanąć na pętlach na Południu oraz Gołębiowie I. Dodatkowo ma być kupionych także 10 ładowarek, które będą zamontowane w zajezdni autobusowej.

Zgodnie z założeniami nowe, elektryczne autobusy powinny się pojawić na radomskich ulicach w połowie przyszłego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZDiK Radom
MPK Radom
Solaris
elektrobus
ładowarka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.