TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom jeszcze bez przetargu na rower miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.01.2020 18:51:38
Zdj. Radomski Rower Miejski - Paweł Błach

MOSiR, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, nie ogłosił jeszcze przetargu na dostarczenie i obsługę roweru miejskiego. Z końcem zeszłorocznego sezonu wypożyczalni zakończyła się umowa z dotychczasowym operatorem, firmą Nextbike Polska.

MOSiR, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, nie ogłosił jeszcze przetargu na dostarczenie i obsługę roweru miejskiego. Z końcem zeszłorocznego sezonu wypożyczalni zakończyła się umowa z dotychczasowym operatorem, firmą Nextbike Polska.

- Rower miejski mamy zamiar uruchomić jak co roku, czyli 1 kwietnia. Mamy jeszcze sporo czasu, czyli 4 miesiące. Wartość przetargu jest dość znaczna, w związku z tym musi to być przetarg unijny. Wciąż szykujemy zapisu do SIWSu – powiedział w wywiadzie dla Radia Radom Robert Dębicki, dyrektor MOSiRu.

Kto nowym operatorem?

Przez ostatnie lata Radomski Rower Miejski obsługiwała firma Nextbike Polska. Dębicki nie widzi problemu w ponownym związaniu się z firmą Nextbike Polska, o ile da dobrą ofertę.

Po zeszłorocznym sezonie Robert Dębickiego twierdził, że firma Nextbike Polska nie spełniła oczekiwań. Rowery były wypożyczane rzadziej niż w poprzednich sezonach. Dużym problemem były usterki rowerów, które wpłynęły na ilość wypożyczeń. Wg zapowiedzi Dębickiego, w nowym sezonie liczba rowerów i stacji nie ulegnie zmianie.

Sezon Radomskiego Roweru Miejskiego trwał w 2019 roku od 1 kwietnia do 3 listopada. W tym czasie z RRM skorzystano ponad 82 tys. razy. W minionym sezonie w systemie zarejestrowało się 3,7 tys. osób, a łączna liczba zarejestrowanych użytkowników to ponad 21 tysięcy osób. Radomski system składa się z 27 stacji i 270 rowerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
rower miejski
Nextbike
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.