TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radny apeluje do władz Zgierza ws. kasy na remont torowiska
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.09.2019 16:01:44
Radny apeluje do władz Zgierza ws. kasy na remont torowiska (źródło: FB)

Radny Marcin Hencz zaapelował do prezydenta Zgierza o poszukanie wkładu własnego na remont torowiska i trakcji tramwajowej.

Radny Marcin Hencz zaapelował do prezydenta Zgierza o poszukanie wkładu własnego na remont torowiska i trakcji tramwajowej.

Każdy łodzianin doświadcza codziennie strasznych korków – powiedział Marcin Hencz, radny Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. Około 60 tys. samochodów na łódzkich ulicach należy do mieszkańców miast ościennych, którzy dojeżdżają do pracy. Nasi sąsiedzi przyczyniają się do trudnej sytuacji na drogach w Łodzi. Tak duża liczba pojazdów mogłaby zostać ograniczona, gdyby prawidłowo funkcjonował transport publiczny. Pabianice i Konstantynów Łódzki podejmują działania, aby prężnie wyremontować torowisko. Niestety Zgierz wykazuje pewne zaległości w tej sprawie. Istnieje nawet zagrożenie, że środki przyznane z dotacji na ten cel mogą zniknąć – dodał radny Marcin Hencz.

Zgierzanie bardzo często przyjeżdżają do Łodzi – podkreślił Łukasz Wróblewski, radny Zgierza. Faktycznie połączenia komunikacyjne między tymi dwoma miastami są ułomne. Jest uruchomione połączenie autobusowe. Jednakże autobus rzeczywiście bardzo często utyka w korkach. Radni opozycyjni w Zgierzu mocno naciskają na realizację projektu tramwajowego na linii Łódź-Zgierz. Taki przetarg jest rozpisany. Mam nadzieję, że będzie zakończony sukcesem. Czas na jego realizację jest bardzo ograniczony. Za około 2 tygodnie powinno nastąpić rozstrzygnięcie przetargu – poinformował radny Łukasz Wróblewski.

To, co zostało zrobione w Łodzi przez dwa miesiące, Zgierz w ciągu dwóch lat nie wykonał – powiedział Marcin Hencz, radny Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. Nie wiadomo, czy wykona. My trzymamy kciuki. Zakres inwestycji Zgierza dotyczy tylko jednej z dwóch nitek. Nie wiadomo też, co stanie się z drugim połączeniem, idącym w stronę Ozorkowa. Apelujemy do prezydenta Zgierza, aby podjął walkę o tramwaj, ponieważ jest to bardzo ważne dla naszej aglomeracji – dodał radny Marcin Hencz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zgierz
Łódź
remont
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.