TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pt47-65 po naprawie P4. Wolsztyn ma tylko trzy czynne parowozy
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.04.2019 11:21:01
Pt47-65 po naprawie P4. Wolsztyn ma tylko trzy czynne parowozy (screen YT)

Wolsztyński parowóz Pt47-65 jest już po naprawie P4. W ostatnich dniach odbywał jazdy próbne.

Wolsztyński parowóz Pt47-65 jest już po naprawie P4. W ostatnich dniach odbywał jazdy próbne.

Wszystko wskazuje na to, że pojawi się na paradzie zaplanowanej na długi majowy weekend. Sytuacja taborowa Parowozowni Wolsztyn nie jest jednak wcale wesoła. Czynne są zaledwie trzy parowozy. Ale to i tak lepiej niż jeszcze kilka lat temu, kiedy Wolsztyn nie miał żadnego parowozu, który mógłby prowadzić pociągi.

Jak udało nam się ustalić w tej chwili gotowe do ruchu są: Ol49-59, Ol49-69 oraz wspomniana Pt47-65.

Skandalem, na co już wielokrotnie zwracaliśmy uwagę, jest doprowadzenie do obecnego stanu popularnej "Pięknej Heleny". Parowozów od kilku lat jest nieczynny i niszczeje w Wolsztynie. Niestety nikt z Parowozowni nie chce wypowiedzieć się na temat przyszłości tej unikatowej lokomotywy parowej. Jej los jest zatem bardzo niepewny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Parowozownia Wolsztyn
parowóz
P4
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.