TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przystanek jak malowany. Poznańskie wiaty zmieniają wizerunek
- Opublikowano: 12.03.2019 13:28:21
Przystanek jak malowany. Poznańskie wiaty zmieniają wizerunek

Kolejne wiaty na trzech ratajskich przystankach zmienią swój wizerunek. Wszystko dzięki IV odsłonie prospołecznej akcji "Przystanek jak malowany", która tym razem zostanie poświęcona uczczeniu setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Kolejne wiaty na trzech ratajskich przystankach zmienią swój wizerunek. Wszystko dzięki IV odsłonie prospołecznej akcji "Przystanek jak malowany", która tym razem zostanie poświęcona uczczeniu setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Na stronie www.mpk.poznan.pl można głosować na projekty, z których zwycięskie wiosną trafią na zniszczone i zdewastowane przez wandali wiaty.

Akcja skierowana przeciw aktom wandalizmu została zainicjowana przez Stowarzyszenie "Przystanek Folwarczna" w 2013 roku. Jej trzy pierwsze edycje cieszyły się dużym powodzeniem, w latach 2013-2016 młodzież z kilku szkół oraz placówek oświatowo-wychowawczych ubarwiła 38 wiat: 23 autobusowe i 15 tramwajowych. Młodzi uczestnicy diametralnie zmienili wygląd miejsca oczekiwania na tramwaj bądź autobus na podstawie własnoręcznie przygotowanych projektów. Warto podkreślić, że przed malowaniem wiaty kłuły w oczy - były zdewastowane i upstrzone graffiti.

- Zaangażowanie młodych ludzi i lokalnych społeczności w dbałość o wspólne mienie jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że zaszczepienie takiego pozytywnego bakcyla będzie procentowało na lata – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Przełożenie jest tu proste, im mniej pieniędzy będzie trzeba wydawać na usuwanie aktów wandalizmu, tym więcej będzie można przeznaczyć na ulepszanie infrastruktury służącej wszystkim pasażerom – dodaje.

- W tym roku zmieniliśmy formułę akcji – wskazuje jej pomysłodawca i organizator Krzysztof Bartosiak przewodniczący Stowarzyszenia "Przystanek Folwarczna". – Zamiast malowania, na wiatach zostaną wyklejone specjalistyczne folie z projektami. Są one bardziej estetyczne i odporne na niekorzystne warunki pogodowe – wskazuje. Wpisujące się w powstańczą tematykę projekty przygotowali uczniowie klas trzecich Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. Prace nad projektami zostały poprzedzone wykładem o Powstaniu Wielkopolskim.

Na stronie www.mpk.poznan.pl  można głosować na pięć z 10 przygotowanych projektów. Typować należy jeden z dwóch przypadających na wskazaną wiatę do realizacji. Internauci będą mogli decydować o najlepszych grafikach do niedzieli – 24 marca 2019r. Pięć najlepszych prac trafi na wiaty na następujących przystankach:

- Polanka: dwa przystanki tramwajowe,

- Piaśnicka-Kurlandzka: dwa przystanki autobusowe

- Os. Stare Żegrze: przystanek autobusowy (kierunek os. Orła Białego)

W przedsięwzięcie zaangażowały się także: Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
przystanek
wiata
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.