TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przy stacjach metra ruszyły strefy Kiss&Ride
InfoTram - Opublikowano: 14.05.2016 19:07:10 1 komentarz
Przy stacjach metra ruszyły strefy Kiss&Ride (foto: ZTM)

W piątek, 13 maja, otwarte zostały strefy postojowe K+R (Kiss and Ride). To miejsca, gdzie można zatrzymać samochód i zostawić pasażera, aby ten dalej pojechał komunikacją miejską. Warszawski ZTM uruchomił siedem takich stref.

W piątek, 13 maja, otwarte zostały strefy postojowe K+R (Kiss and Ride). To miejsca, gdzie można zatrzymać samochód i zostawić pasażera, aby ten dalej pojechał komunikacją miejską. Warszawski ZTM uruchomił siedem takich stref.

Strefy postojowe K+R (Kiss and Ride) to miejsca specjalnie wyznaczone do tego, aby ułatwić podwiezienie do komunikacji miejskiej. To właśnie tu można legalnie zatrzymać się, ?dać buziaka? na do widzenia i pozostawić pasażera, aby ten ruszył w dalszą drogę tramwajem, autobusem, czy metrem. Strefy K+R nie są miejscami gdzie wolno parkować ? samochód może stać tu nie dłużej niż 2 minuty. Strefy K+R są łatwo rozpoznawalne, dzięki czytelnemu oznakowaniu.

Są one zlokalizowane w pobliżu węzłów komunikacyjnych i stacji metra, a więc w miejscach dogodnych przesiadek. I tak powstały przy węźle komunikacyjnym Młociny, Dworcu Wileńskim i Gdańskim oraz przy stacjach metra Kabaty, Wilanowska i Słodowiec. Jeśli strefy K+R będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, ZTM nie wyklucza wyznaczenia ich również w innych miejscach.

Projekt jest rezultatem stażu, który pracownicy ZTM, w ramach projektu unijnego ?Fabryka innowacji w komunikacji miejskiej w Warszawie?, odbyli w instytucjach organizujących transport publiczny m.in. w Pradze (Ropid).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
parking
metro
stacja
ZTM Warszawa
  • grzesiek – 24.05.2016

    rychło w czas...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.