TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przy pętli tramwajowej Bieżanów powstanie P+R
KRAKOW.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 20.07.2017 13:47:33
Przy pętli tramwajowej Bieżanów powstanie P+R (foto: krakow.pl)

Jest ostateczna decyzja pozwolenia na budowę dla parkingu P+R Bieżanów – informuje krakowski Urząd Miasta. Oznacza to, że wkrótce wykonawca wejdzie na plac budowy. Spółka Miejska Infrastruktura przygotowuje też przetarg na realizację parkingu P+R Mały Płaszów.

Jest ostateczna decyzja pozwolenia na budowę dla parkingu P+R Bieżanów – informuje krakowski Urząd Miasta. Oznacza to, że wkrótce wykonawca wejdzie na plac budowy. Spółka Miejska Infrastruktura przygotowuje też przetarg na realizację parkingu P+R Mały Płaszów.

Parking P+R Bieżanów na 110 miejsc będzie zlokalizowany na gminnej działce przy pętli tramwajowej. Większość stanowisk postojowych znajdzie się wewnątrz pętli. Obiekt został tak zaprojektowany, aby kierowca miał poczucie, że wysiada ze swojego pojazdu w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku tramwajowego. Wjazd do parkingu będzie się odbywał od strony ul. Barbary.

Z parkingu za darmo będą korzystać osoby posiadające bilet okresowy komunikacji miejskiej. Z kolei osoby, które takich biletów nie posiadają, będą płaciły za postój. Za to na podstawie biletu postojowego będą mogły korzystać z komunikacji miejskiej.

Z myślą o użytkownikach pojazdów napędzanych zieloną energią na parkingu zapewnione zostaną urządzenia do zasilania pojazdów elektrycznych. Nowy parking – podobnie jak inne tego rodzaju obiekty przygotowywane przez Miejską Infrastrukturę - będzie wyposażony w elementy dynamicznej informacji pasażerskiej. Będzie miał także rozwiązania przyjazne dla rowerzystów. Chodzi o przestrzeń, gdzie będzie można zostawić jednoślady i w dalszą podróż udać się komunikacją publiczną. Aby zapewnić lepszą ochronę, miejsca dla rowerów będą zadaszone, oświetlone, wyposażone w stojaki i zapięcia dla rowerów, a także objęte zostaną monitoringiem wizyjnym.

Wykonawcą zadania jest wyłoniony w przetargu rozpisanym przez Miejską Infrastrukturę Rejon Utrzymania i Budowy Dróg Sp. z o.o. z Krakowa. - Decyzja pozwolenia na budowę P&R Bieżanów uzyskała ostateczność, w przyszłym tygodniu przekazujemy plac budowy wykonawcy – mówi Paweł Skrzypiec, prezes Miejskiej Infrastruktury. Parking ma być oddany do użytkowania w tym roku.

Mocno zaawansowane są za to prace przy realizacji parkingu P+R Kurdwanów. – Obecnie układana jest nawierzchnia z kostki brukowej. Większość tego zakresu jest już wykonana. W dalszej kolejności zamontowane będą systemy wjazdu, oznakowanie, systemy informatyczne, kasy – wylicza prezes Skrzypiec.

Kierowcy będą mogli korzystać z obiektu pod koniec lata. Warto wiedzieć, że znajdą się tam 172 miejsca postojowe. Podobnie jak inne tego rodzaju obiekty przygotowywane przez Miejską Infrastrukturę parking będzie wyposażony w elementy dynamicznej informacji pasażerskiej, a także rozwiązania przyjazne dla rowerzystów i pojazdów elektrycznych.

Wkrótce ma być też ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i budowę parkingu P+R Mały Płaszów. Na gminnej działce przy ul. Lipskiej ma się znaleźć 171 miejsc postojowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
parking
parg&ride
pętl