TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne zlikwidowały kasę w Nowym Sączu. Nie opłacało się
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.03.2019 15:14:46 1 komentarz
Przewozy Regionalne zlikwidowały kasę w Nowym Sączu. Nie opłacało się (foto: UMNS)

Przewozy Regionalne zlikwidowały kasę biletową na dworcu w Nowym Sączu. Tym samym miasto zostało bez stacjonarnego punktu sprzedaży.

Przewozy Regionalne zlikwidowały kasę biletową na dworcu w Nowym Sączu. Tym samym miasto zostało bez stacjonarnego punktu sprzedaży.

Nie było uzasadnienia ekonomicznego dla Spółki Przewozy Regionalne do dalszego prowadzenia kasy biletowej w Nowym Sączu – stwierdził rzecznik prasowy przewoźnika Dominik Lebda. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku tej lokalizacji główny ciężar wynagrodzenia Ajenta obciążał przychody uzyskiwane z biletów na rzecz Przewozów Regionalnych. Z przeprowadzonej analizy w zakresie uzyskanych wpływów ze sprzedaży biletów na rzecz poszczególnych przewoźników od 1 listopada 2017 roku do 30 listopada 2018 roku wynika, że bilety PR stanowiły tylko niecałe 20% ogólnej sprzedaży, pozostałych przewoźników (przede wszystkim PKP Iintercity) około 80% ogólnej sprzedaży. Dla zapewnienia odprawy podróżnych na pociągi uruchamiane przez POLREGIO zapewniliśmy automaty biletowe w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA) – dodał.

Nowy Sącz to nie jedyny dworzec, na którym nie działa już kasa biletowa. I tak biletów nie kupimy już np. w Helu, gdzie jeszcze niedawno, co prawda tylko pół godziny przed odjazdem pociągu (lub autobusu) kasa była otwierana. Pewnie też przestało się opłacać. Na stronie przewoźnika można znaleźć także informację o innych nieczynnych kasach biletowych. Wskazano tam: Dolice, Gdańsk Wrzeszcz, Gdynia Chylonia, Gdynia Główna, Łobez, Łódź Widzew, Nowogard.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Nowy Sącz
kasa biletowa
 • Przemysław Mucha – 19.03.2019

  To sam zrobił nie dawno w Oświęcimiu

 • Tomas Lasota – 19.03.2019

  Tak od 1.3.2019.

 • Robert Nowak – 19.03.2019

  Rozumiem, że kolejnym krokiem będzie likwidacja Nowego Sącza. On też się nie opłaca.

 • Kamil Edgar Pikuła – 19.03.2019

  No wielka tragedia. Mało jest miast z nieczynnymi kasami biletowymi, albo wręcz nieczynnymi poczekalniami?

 • Grzegorz Nomad Ciolczyk – 19.03.2019

  Nie wiem czy dalej PKP tak robi, ale mieli sprytny sposób. Ograniczali godziny otwarcia coraz bardziej (i tak by były poza godzinami szczytu), a później ponieważ sprzedaż biletów mała, to likwidowali kasy

 • Dawid Stec – 19.03.2019

  Mówią że ubojnie będzie z Pakistanu biznesmen otwierał. Swinie będą docierały koleją.

 • Rafał Czajkowski – 19.03.2019

 • Norbert Kwiecień – 19.03.2019

  Polska się rozwija😁😂😂😂,te rządy jeden po drugim,cofną ten kraj do średniowiecza

 • Paweł Pitok – 20.03.2019

  W Nowym Sączu od kilku miesięcy przy dworcu jest automat MKA, więc kasa jest zbędna i już.

 • Marcin Robert Maź – 20.03.2019

  To pokazuje jak bogatym miastem jest Nju Sącz, po co im kolej, każdy ma brykę. Czekam aż rząd zacznie swoje obiecanki finansować akcyzą z paliwa, oj będzie bieda w gaciach i portfelu.

 • Michał Korpacz – 20.03.2019

  Bydgoszcz. Kasa w nocy zamknięta. Przyjezdni z innych większych miasta są zdziwieni. Jest biletomat ale z nim już nie "pogadasz".

 • kolejFAN – 26.03.2019

  To jest ta kolej+.... w wydaniu małopolskim, stolycy busiarstwa i autobusiarstwa wszelakiego..ale co, tam otworzo jak wam Piekiełko wybudujo.a od czego sie zaczęła komunikacyjna dziura w Sączu? a od likwidacji Bema,Pienin,Tarnovii,Regli,Malinowskiego codziennie, Cracovii i innych.Potem już poszło z górki.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.