TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne zadowolone ze słabej frekwencji w majówkowych pociągach
- Opublikowano: 11.05.2019 13:52:45
Przewozy Regionalne zadowolone ze słabej frekwencji w majówkowych pociągach

Przewozy Regionalne są zadowolone z frekwencji w pociągach uruchomionych dodatkowo w majowy długi weekend i już zapowiadają uruchomienie nowych połączeń w okresie wakacyjnym.

Przewozy Regionalne są zadowolone z frekwencji w pociągach uruchomionych dodatkowo w majowy długi weekend i już zapowiadają uruchomienie nowych połączeń w okresie wakacyjnym – podała PAP, powołując się na wypowiedzi przedstawicieli przewoźnika. Tyle, że frekwencja była słaba.

Majówkowe pociągi nie były zapełnione nawet w połowie. Co nie zmienia faktu, że uznano to za sukces!

Jesteśmy zadowoleni z uruchomionego w majówkę połączenia między Łodzią, Warszawą a Gdynią, gdyż blisko połowa pociągów była wypełniona. To jest sukces, aczkolwiek ludzie muszą się zacząć do nas przekonywać, (…) to jest już zupełnie inny standard niż jeszcze cztery lata temu - powiedział PAP Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych. Przypomnimy, że połączenia z Łodzi do Warszawy obsługiwały jednostki ED72 czyli dokładnie te, które jeździły w Przewozach Regionalnych cztery lata temu, tyle, że po modernizacji, w trakcie której upodobniły się do Elfów. Elfami jednak nie są. W ciągu tych czterech tal przewoźnik nabył zaledwie kilka jednostek elektrycznych, zmiany taborowe w jego flocie są zatem nieznaczne, a większość połączeń nadal obsługują pociągi EN57.

Anna Lenarczyk z zarządu Przewozów Regionalnych poinformowała PAP, że spółka planuje uruchomić dodatkowe składy weekendowe w okresie wakacyjnym.

"W wakacje na pewno ruszy połączenie Wrocław - Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski - Sandomierz i połączenia z Krakowa do Zatoru" - powiedziała Lenarczyk. Tyle, że Pani prezes zapomniała dodać, że częściowo będą to połączenia dotowane przez Urzędy Marszałkowskie, bez pomocy których pociągi Przewozów Regionalnych na wskazanych trasach nawet nie ruszyłyby z miejsca…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.