TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne wprowadzają w błąd
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.04.2019 08:33:16 1 komentarz
Przewozy Regionalne wprowadzają w błąd (mat. pras.)

Przewozy Regionalne poinformowały we wczorajszym (11 kwietnia) komunikacie prasowym o planach uruchomienia połączenia Łódź – Warszawa – Gdynia. Niestety, przekazane informacje są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd.

Przewozy Regionalne poinformowały we wczorajszym (11 kwietnia) komunikacie prasowym o planach uruchomienia połączenia Łódź – Warszawa – Gdynia. Niestety, przekazane informacje są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd.

W komunikacje prasowym napisano bowiem: Nowością będą pierwsze od wielu lat pociągi majówkowe uruchamiane przez POLREGIO na trasie Łódź – Warszawa – Gdynia z najatrakcyjniejszą na tej trasie ceną biletów. Bilet normalny z Łodzi do Gdyni kosztuje tylko 61,90 zł. Bilet normalny na trasie Warszawa – Gdynia to koszt jedynie 56,90 zł.

Porównanie tych ceny z cenami innych przewoźników, kursujących na tych trasach, jasno wskazuje, że Przewozy Regionalne nie tylko nie oferują najatrakcyjniejszych cen, ale są najdroższe.

Ceny biletów PKP Intercity z Łodzi do Gdyni zaczynają się od 48,30 zł, z Warszawy do Gdynia zaś 44,80 zł.

Flixbus na wskazanych trasach zawiezie nas za 29,99 zł, za 39,99 zł bądź za 49,99 zł.

Z PKS Elbląg z Warszawy do Gdyni możemy pojechać za 16 zł, jeśli nie uda się kupić taniego biletu zapłacimy za niego 49 zł. Dalej jest to cena niższa niż w Przewozach Regionalnych.

Co więcej wakacyjne połączenie Kolei Mazowieckich z Warszawy do Trójmiasta czyli pociąg "Słoneczny" też było tańsze. W zeszłym roku za bilety na tej trasie pasażerowie płacili 45 zł.

Dlaczego zatem Przewozy Regionalne świadomie wprowadzają pasażerów w błąd, reklamując swoje połączenia jako najtańsze, podczas gdy są one najdroższe? Niestety nie mieliśmy okazji zadać go przedstawicielom przewoźnika.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
bilet
  • DarekP – 13.04.2019

    Reklama ma to do siebie, że nie koniecznie oddaje prawdę. PR porównały sobie np. cenę bazową Pendolino, albo do ceny paliwa + autostrady i są dużo tańsze. Zapomniały tylko dodać, w stosunku do czego porównywały.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.