TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetargi na dokumentację remontów wrocławskich torowisk rozstrzygnięte
WROCLAW.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 18.02.2020 11:45:30
Przetargi na dokumentację remontów wrocławskich torowisk rozstrzygnięte (foto: wroclaw.pl)

MPK Wrocław rozstrzygnęło dwa pierwsze przetargi na dokumentację projektową dla remontów torowisk na terenie Wrocławia. Chodzi m.in. o wymianę torowiska i sieci na al. gen. Hallera, remont pętli Zawalna, czy prace przy Żmigrodzkiej.

MPK Wrocław rozstrzygnęło dwa pierwsze przetargi na dokumentację projektową dla remontów torowisk na terenie Wrocławia. Chodzi m.in. o wymianę torowiska i sieci na al. gen. Hallera, remont pętli Zawalna, czy prace przy Żmigrodzkiej.

Wrocławskie MPK nadzór nad torowiskami przejęło pod koniec 2019 roku. Spółka najpierw musiała zorganizować formalności i powołać w swoich strukturach Wydział Torów i Sieci. Na początku stycznia zarząd spółki ogłosił plany inwestycyjne na najbliższy rok, a teraz udało się rozstrzygnąć dwa pierwsze przetargi na dokumentację dla dużych remontów torów.

Kolejny punkt naszego programu #TORYwolucja. Rozstrzygnęliśmy przetargi na dokumentację projektową remontu torowisk w ważnych lokalizacjach na terenie miasta, m.in.: w al. Gen. Hallera, od skrzyżowania z ul. Mielecką do skrzyżowania z ul. Ojca Beyzyma, wraz z przebudową sieci trakcyjnej, a także przy ul. Żmigrodzkiej, od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtycką. To nie koniec dobrych informacji. Pracujemy nad projektem wymiany nawierzchni w torach i rozjazdach na Rondzie Reagana, a także przejazdu przez torowisko przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich z ul. Kutnowską. W planach również remont pętli Zawalna oraz remont przejazdu przez torowisko na placu Strzegomskim. Działamy! – poinformował Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.  

Pierwsze postępowanie dotyczyło wykonania dokumentacji dla czterech zadań. Chodzi o wymianę nawierzchni torowiska i rozjazdów na Rondzie Reagana, remont przejazdu przez torowisko przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich z ul. Kutnowską, remont pętli Zawalna oraz naprawę przejazdu przez torowisko na pl. Strzegomskim.

Przedmiotem drugiego przetargu jest dokumentacja razem z pozyskaniem wymaganych decyzji i uzgodnień dla remontu torowiska w dwóch lokalizacjach. Pierwsza to al. Hallera, od skrzyżowania z ul. Mielecką do skrzyżowania z ul. Ojca Beyzyma. Przebudowa zakłada również wymianę sieci trakcyjnej. Druga to remont torowiska przy ul. Żmigrodzkiej, od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtycką oraz przebudowa sieci trakcyjnej.

W obu przetargach najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Budowlany "Klier" z Chrząstawy Małej.

Wrocław chce wyremontować torowiska w ciągu 3-4 lat

Wrocłaskie MPK na początku stycznia ogłosiło założenia kampanii #TORYwolucja. Zakłada ona znaczącą poprawę jakości wrocławskich torowisk w ciągu 3-4 lat. Spółka oprócz powołania zespołu do tych zadań przystosowała też tramwaj Konstal N na potrzeby prac torowych. Ponadto Wydział Torów i Sieci jest w posiadaniu trzech samochodów technicznych. Wszystko po to, aby skrupulatnie i właściwie nadzorować prace wykonywane przez firmy zewnętrzne. MPK zleciło też ponowny audyt torowisk. Wykona go wyspecjalizowana w tym firma, która posiada odpowiednie narzędzia badawcze. Zostaną one zamontowane na tramwaju i - trasa po trasie - będą sprawdzać parametry torowisk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
tory
tor
remont
infrastruktura
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.