TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na przebudowę torowiska od ul. Rollego do ul. Dietla unieważniony
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.06.2018 17:02:24
Przetarg na przebudowę torowiska od ul. Rollego do ul. Dietla unieważniony (wiz: ZIKiT)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie unieważnił postępowanie przetargowe na zadanie inwestycyjne w Krakowie pn. Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ulic Krakowskiej na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie unieważnił postępowanie przetargowe na zadanie inwestycyjne w Krakowie pn. Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ulic Krakowskiej na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla.

Zadanie obejmować miało także przebudowę układu drogowego, chodników, ścieżek, towarzyszącej infrastruktury technicznej, węzła rozjazdów Krakowska - Dietla -Stradomska, przebudowę ul. Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej oraz przebudowę istniejącego mostu Piłsudskiego przez rzekę Wisłę."

Zamawiający unieważnił postępowanie ponieważ jedyna złożona oferta przewyższała kwotę, którą ZIKiT zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ofertę złożyło konsorcjum firm: ZUE S.A. (lider) oraz KZN RAIL Sp. z o.o. (partner), które zaproponowało kwotę 85,4 mln zł. Jednostka na realizację zadania chciała przeznaczyć kwotę 56,5 mln zł.

Kwota zaproponowana przez konsorcjum jest o 50% wyższa niż kosztorys inwestorski. W związku z tym, że wpłynęła jedna oferta, na jej podstawie nie ma możliwości wykonania porównania cen. Zaoferowana kwota na realizację tego zadania, jest wyższa niż budżet przeznaczony na realizację podobnej inwestycji, w której zakres prac jest znacznie większy - na przebudowę ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej.

Po zaktualizowaniu kosztorysu inwestorskiego oraz innych wymagań i warunków udziału Wykonawców przetarg zostanie ponownie ogłoszony. Działanie takie powinno zwiększyć szansę na udział w przetargu większej ilości potencjalnych Wykonawców.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZUE
ZIKiT Kraków
torowisko
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.