TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prowadził autobus bez okularów. Kara była wysoka
TVP INFO - Opublikowano: 08.10.2019 19:53:35

Policjanci z Elbląga zatrzymali kierowcę miejskiego autobusu, który przejechał na czerwonym świetle.

Policjanci z Elbląga zatrzymali kierowcę miejskiego autobusu, który przejechał na czerwonym świetle. Okazało się, że prowadził bez okularów, a powinien ich używać. – Tłumaczył, że są u optyka – mówi portalowi tvp.info kom. Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu. Mężczyzna dostał 500 zł mandatu i już nie wsiadł za kierownicę.

Autobus miejski zwrócił uwagę policjantów, którzy patrolowali ulice Elbląga. Przejechał przez skrzyżowanie, mimo że nie paliła się dla niego zielona strzałka.

Chwilę później pojazd został zatrzymany. Wtedy okazało się, że kierowca prowadzi bez okularów, choć bezwarunkowo powinien ich używać.

– Jeżeli na odwrocie prawa jazdy jest kod 01.01, oznacza to, że osoba prowadząc pojazd musi robić to w okularach korekcyjnych – wyjaśnia kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Kod 01.06 oznacza, że może też używać szkieł kontaktowych.

W prawie jazdy kierowcy elbląskiego autobus widniał kod. 01.01. Okularów na nosie nie miał. W takich przypadkach prowadzenie auta traktowane jest jak jazda bez uprawnień, za co grozi 500-złotowy mandat karny.

– Kierowca tłumaczył się, że jego okulary są w naprawie u optyka – mówi nam rzecznik.

Nie było mowy, by ponownie wsiadł za kierownicę. Na miejsce przyjechał inny kierowca. Dopiero wtedy autobus wrócił na trasę.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.