TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Promowe zastępstwo na linii z Gdyni do Karlskrony
InfoShip.pl - Opublikowano: 21.01.2020 18:00:16
Promowe zastępstwo na linii z Gdyni do Karlskrony; fot. Stena Line

Ze względu na przegląd techniczny jednego z promów armatora Stena Line przewozem ładunków zajmie się statek Stena Vinga.

To nie lada gratka dla miłośników statków – przez dwa tygodnie można podziwiać w akcji jednostkę, która normalnie nie pojawia się na linii Gdynia-Karlskrona.

Ze względu na przegląd techniczny jednego z promów armatora Stena Line przewozem ładunków zajmie się statek Stena Vinga.

Przez najbliższe dwa tygodnie tymczasowo linię będzie obsługiwać jednostka, która na co dzień kursuje m.in. do Fredrikshavn, Belfastu, Trelleborga czy Oslo. Stena Vinga, 130-metrowy prom zbudowany w 2005 roku chwilowo zastąpi Stenę Vision, która przebywa w stoczni i przechodzi przegląd techniczny.

Prom typu ro-pax łącznie pokona trasę Gdynia-Karlskrona podczas 23 rejsów, będzie jednak przeznaczony do transportu towarów, zabierając na swój pokład wyłącznie fracht, czyli m.in. ciężarówki czy naczepy. W tym czasie pasażerowie mogą pokonać Bałtyk na statkach Stena Spirit i Stena Baltica.

Przypomnijmy, że sama linia promowa łącząca Gdynię ze szwedzką Karlskroną funkcjonuje już od 25 lat. Co roku tę trasę przemierza ponad pół miliona pasażerów. Na co dzień obsługują ją trzy jednostki, które podczas podróży oferują też dodatkowe atrakcje dla pasażerów. Stena Line to szwedzki koncern promowy, który łącznie operuje na 20 trasach łączących 10 krajów. Linie eksploatują 37 promów, które dają zatrudnienie dla ponad 5000 pracowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Stena Line
Port Gdynia
Szwecja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.