TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prokuratura zbada dzisiejsze wykolejenie w Łodzi
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.05.2019 16:27:53
Prokuratura zbada dzisiejsze wykolejenie w Łodzi (foto: Policja)

Prokuratura wyjaśnia okoliczności wykolejenia się tramwaju, do którego doszło w czwartek przy ulicy Zgierskiej w Łodzi – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności wykolejenia się tramwaju, do którego doszło w czwartek przy ulicy Zgierskiej w Łodzi – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Wagon uderzył w słup sieci trakcyjnej. W wypadku poszkodowanych zostało pięciu pasażerów. Jak wyjaśnił rzecznik, śledztwo dotyczy nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. To przestępstwo zagrożone karą więzienia do 5 lat. Zdarzenie miało miejsce w czwartek ok. godz. 9.30 na skrzyżowaniu ul. Zgierskiej i Dolnej. Z szyn wypadł tramwaj linii nr 3.

"Jak wynika z dokonanych ustaleń, do wykolejenia doszło w niedługim czasie od odjazdu tramwaju z przystanku, podczas manewru skrętu w prawo z ulicy Zgierskiej w ulicę Dolną. Z szyn wypadł drugi wagon składu uderzając w słup trakcyjny. W wyniku zdarzenia obrażeń ciało doznało pięć osób. Cztery z nich przewiezione zostały do szpitala, dwie były nieprzytomne" – przekazał prok. Kopania.

Poinformował, że obecny na miejscu prokurator oraz funkcjonariusze policji i biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. 51-letni motorniczy był trzeźwy, posiadał uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

"Na obecnym etapie nie sposób przesądzać, co było przyczyną wypadku. Na potrzeby śledztwa tramwaj został zabezpieczony. Przedmiotem szczegółowej oceny będzie jego stan techniczny. Dokonano sprawdzeń w zakresie stanu torowiska. Ocenia będzie także będzie prawidłowość techniki jazdy" – wskazał rzecznik.

Jak powiedziała wcześniej PAP rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Agnieszka Magnuszewska, tramwaj jechał w kierunku ul. Warszawskiej. "Pierwszy wagon przejechał przez zwrotnicę normalnie, natomiast z szyn wypadł drugi wagon, który uderzył w słup. Trudno obecnie ustalić, czy przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość czy jakiś inny czynnik - zbada to komisja. Według naszych danych w tym miejscu nie dochodziło w ostatnich latach do żadnych tego typu zdarzeń" - podkreśliła.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
wypadek
motorniczy