TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prokuratura prowadzi śledztwa w sprawie wypadków w Warszawie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.06.2017 13:25:17 2 komentarze
Prokuratura prowadzi śledztwa w sprawie wypadków w Warszawie (foto: PAP)

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ prowadzi śledztwa w sprawie dwóch wypadków, do których doszło wieczorem w środę i w czwartek na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. W obu przypadkach tramwaj zderzył się z autobusem.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ prowadzi śledztwa w sprawie dwóch wypadków, do których doszło wieczorem w środę i w czwartek na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. W obu przypadkach tramwaj zderzył się z autobusem.

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański, wypadek, do którego doszło w środę, został z uwagi na liczbę pokrzywdzonych zakwalifikowany jako sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. "Poszkodowanych zostało ponad 10 osób, w tym trzy nadal pozostają w szpitalu, jedno dziecko - niestety - stanie bardzo ciężkim" - powiedział.

Jak podał, w sprawie czwartkowego wypadku, w którym zostały poszkodowane trzy osoby, prowadzone jest postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego.

"Ustalamy dokładny przebieg zdarzeń. Prokurator brał udział w oględzinach w miejscu zdarzeń. Został powołany biegły. Został zabezpieczony monitoring" - poinformował prokurator. Dodał, że przesłuchiwani są świadkowie, w tym kierowcy innych pojazdów, którzy byli tam w czasie zdarzeń.

"Ponieważ w krótkim czasie miały miejsce dwa wypadki o podobnym przebiegu, nie tylko zabezpieczyliśmy dokumentację dotyczącą działania sygnalizacji na tym skrzyżowaniu, ale także wskazaliśmy na konieczność niezwłocznej weryfikacji, czy ta sygnalizacja działa prawidłowo" - zaznaczył Dziekański.

Do obu wypadków doszło wieczorem. W środę przed godziną 18.00 na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej zderzył się tramwaj z autobusem. Do podobnego zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 19.00.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Warszawa
  • fromex – 19.06.2017

    Pytanie, jak "głęboko", a raczej jak "wysoko" prokurator będzie chciał "kopać".

  • SP45-166 – 19.06.2017

    Osobom naprawdę odpowiedzialnym za te wypadki (a więc za fatalną organizację ruchu w tym miejscu) włos z głowy nie spadnie. Dostaną robole (motorniczy lub kierowca). To norma.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.