TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prof. Jan Miodek zapowie przystanek we wrocławskich tramwajach
- Opublikowano: 14.11.2019 12:15:13
Prof. Jan Miodek zapowie przystanek we wrocławskich tramwajach (foto: MPK)

Znany wrocławski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim użyczył głosu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu.


Znany wrocławski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim użyczył głosu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu.

Od dziś (14 listopada) zapowiada on przystanek "Uniwersytet Wrocławski", który do wczoraj nazywał się "Uniwersytet". W taki sposób MPK celebruje święto Uniwersytetu, którego prof. Jan Miodek jest wieloletnim pracownikiem.

MPK służy mieszkańcom nie tylko poprzez świadczenie usługi transportowej, ale także chce aktywnie uczestniczyć w budowaniu ducha Wrocławia, a  Uniwersytet Wrocławski jest jedną z kluczowych instytucji w naszym mieście – mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder. To bardzo miłe, że tak znana postać, jak pan profesor Miodek, zgodziła się użyczyć swojego głosu komunikacji miejskiej – dodaje.

Pan profesor był współtwórcą i prezenterem kultowego programu "Ojczyzna polszczyzna", który przez dwie dekady gromadził przed telewizorami miliony widzów. Obecnie prowadzi program "Słownik polsko@polski" poświęcony zagwozdkom językowym. Profesor Miodek jest laureatem wielu nagród naukowych m.in. Nagrody im. Profesora Hugona Steinhausa oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Językoznawca został również dwukrotnie wybrany najpopularniejszym mieszkańcem Wrocławia i jest honorowym obywatelem naszego miasta.

Profesor Jan Miodek chętnie zgodził się użyczyć swojego głosu do zapowiedzi przystanku "Uniwersytet Wrocławski", ponieważ od lat korzysta z komunikacji miejskiej. Wielu pasażerów, w tym studentów, spotyka go często na przystankach i w tramwajach. Pasażerowie linii 6 i 7 od dziś mają okazję słyszeć charakterystyczny głos profesora podczas codziennych podróży, a nie tylko oglądając programy telewizyjne z jego udziałem.

O tym, że przystanek zmienił nazwę i zapowiada ją profesor Jan Miodek poinformował dziś z radością w Sali Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego rektor prof. Adam Jezierski wspólnie z prof. Janem Miodkiem i prezesem MPK Krzysztofem Balawejderem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.