TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Problemy szczecińskiego Bike_S - bez 37 stacji
InfoBike.pl - Opublikowano: 01.03.2019 12:30:15
Problemy szczecińskiego Bike_S - bez 37 stacji

1 marca oficjalne rozpoczęcie sezonu Bike_S. Większość z 87 stacji działa, ale niestety nie wszystkie.

1 marca oficjalne rozpoczęcie sezonu Bike_S. Większość z 87 stacji działa, ale niestety nie wszystkie. Nieczynnych jest 37 starych stacji (tych z 2014 roku z zamkami na poziomej rurze). Nie ma spójności między systemem zarządzającym a danymi odbieranymi i wysyłanymi przez te stacje.

Operator szczecińskiego roweru miejskiego spółka NiOL wykonała swoje zadania zgodnie z planem. Rowery zostały przygotowane i rozwiezione po stacjach.

- Z przykrością informujemy, że po raz kolejny zawiódł nasz partner Nextbike Polska, który odpowiada za oprogramowanie - mówi Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. - Podobna awaria zdarzyła się dwa lata temu, także na początku sezonu. Wówczas stare stacje zaczęły pracę po 12 dniach. Za nieprawidłowości w działaniu systemu Nextbike Polska zapłacił karę ponad 130 tys. zł.

Spółka NiOL wezwała firmę Nextbike Polska do niezwłocznego usunięcia awarii. W związku z zaistniałą sytuacją operator zablokował zamki w starych stacjach, tak aby nie można było zostawiać w nich rowerów. I przeprasił użytkowników Bikes za utrudnienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Szczecin
Bike_S
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.