TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prezydent Szczecina dziękuje kierowcy autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 17.03.2019 10:00:18
Prezydent Szczecina dziękuję kierowcy autobusu

Józef Nakoneczny, kierowca miejskiego autobusu, który w ub. tygodniu powstrzymał atak agresywnego pasażera - otrzymał podziękowania od prezydenta Szczecina.

Podziękowania od prezydenta Szczecina Piotra Krzystka otrzymał w piątek - 15 marca - Józef Nakoneczny, kierowca miejskiego autobusu, który w ub. tygodniu powstrzymał atak agresywnego pasażera.

-"Okazuje się, że podczas jazdy autobusem nie tylko trzeba pilnować drogi i przepisów ruchu drogowego, ale często trzeba też umieć się odnaleźć w różnych niebezpiecznych sytuacjach. (...) Pan Józef odnalazł się w tej sytuacji, nie doszło do żadnego wypadku, nie doszło do zagrożenia życia pasażerów" - powiedział w piątek prezydent Szczecina Piotr Krzystek, dziękując kierowcy za bohaterską postawę.

8 marzec w Szczecinie

Incydent zarejestrowała w ubiegły piątek kamera monitoringu szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Mężczyzna podczas jazdy wtargnął do kabiny kierowcy linii pospiesznej "A" i zaczął szarpać kierownicą. Jak pokazuje zapis z kamery, kierowca zatrzymał pojazd i powstrzymał mężczyznę.

Zapytany przez dziennikarzy o przebieg sytuacji w autobusie, Józef Nakoneczny powiedział, że było "nieciekawie". "Totalne zaskoczenie, że ktoś wtargnął do mojej kabiny przed godz. 7. Następne pytanie - co on chce zrobić? Szarpnięcie za kierownicę, przejęcie kontroli nad autobusem?" - relacjonował kierowca. Dodał, że mężczyzna prawdopodobnie pomylił autobusy, ponieważ powiedział, że chce wysiąść między przystankami.

Według zapisu z kamer umieszczonych w pojeździe, żaden z pozostałych pasażerów nie zareagował na atak na kierowcę. "Przed 7 rano nikt nie myśli, że takie zdarzenie może mieć miejsce, (ludzie) myślą o czym innym. Nikt nie zwracał na to uwagi (...) Może i strach paraliżuje - nie wiadomo, jakie zamiary ma taki człowiek" - skomentował to Józef Nakoneczny. Przyznał, że była to najniebezpieczniejsza sytuacja w jego 20-letniej karierze, choć ze strony pasażerów zdarza się agresja słowna.

Atakującego, który po incydencie wysiadł z autobusu i oddalił się od niego, zatrzymali policjanci. Usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym "poprzez próbę przejęcia prowadzenia autobusu komunikacji miejskiej". We wtorek szczeciński sąd zdecydował o miesięcznym areszcie.

Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
kierowca
Szczecin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.