TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prezes Przewozów Regionalnych: No pasaran
- Opublikowano: 08.05.2019 16:57:15 1 komentarz
Prezes Przewozów Regionalnych: No pasaran

Po dzisiejszej konferencji Przewozów Regionalnych można było spodziewać się wiele. Ale chyba tego, że szef tej spółki wypowie zawołanie bojowe antyfaszystów chyba już nie.

Po dzisiejszej konferencji Przewozów Regionalnych można było spodziewać się wiele. Ale chyba tego, że szef tej spółki wypowie zawołanie bojowe antyfaszystów chyba już nie.

Nie byliśmy na tej konferencji, może to i lepiej, ale z relacji kolegów z Rynku Kolejowego wynika, że Krzysztof Zgorzelski użył na niej takiego właśnie zwrotu. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że jest to hasło używane dla podkreślenia determinacji utrzymania swej pozycji w walce, pierwszy raz użyte przez Dolores Ibárruri w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Stało się naczelnym zawołaniem wszystkich antyfaszystów! Nie będziemy w tym miejscu przytaczać poglądów, które są głoszone przez antyfaszystów, nie są to na pewno poglądy związane z kolejami.

W taki oto obrazowy sposób szef Przewozów Regionalnych pokazał dokąd zmierza kierowana przez niego spółka. A dokąd zmierza, niech każdy odpowie sobie sam.

Z innych ciekawostek należy zaznaczyć, że Prezes Przewozów Regionalnych podał, iż restrukturyzacja została zakończona. Z informacji przedstawionych przez PAP wynika jednak, że nie jest to prawda. Komisja Europejska dopiero w czerwcu zatwierdzi (skąd ta pewność?) pomoc publiczną, która została udzielona Przewozom Regionalnym w roku 2015. Wskazanym zatem byłoby poczekanie z obwieszczeniem sukcesu do czerwca. Wówczas impreza z okazji zakończenia restrukturyzacji miałaby jakikolwiek sens. A tak jej celowość nadal budzi wątpliwości.

Kolejną ciekawostką jest to, że pasażerowie raczej nie mają co liczyć na rychłe i liczne zakupy nowego taboru. Już nawet samemu Prezesowi Zgorzelskiemu nie udało się ukryć, że celem jest dalsza modernizacja EN57, a nie zakup nowych jednostek. Te jeśli będą to pewnie w liczbie porównywalnej do dotychczasowych zakupów, czyli kilku sztuk rocznie. Trudno nazwać to powodem do dumy, z drugiej jednak strony jak się nie ma czym pochwalić to trzeba się chwalić tym czym można. I można dalej liczyć na to, że będzie się żerować na marszałkach, którzy mogą przecież kupić tabor i przekazać go Przewozom Regionalnym. Na szczęście nie muszą.

Dość intrygujące jest również stwierdzenie Prezesa, cytowanego przez ISBnews, że spółka będzie wygrywać przetargi na przewozy kolejowe, ogłaszane przez samorządy wojewódzkie. Dotychczas wydawało się nam, że przetargi są organizowane po to, żeby złożyć ofertę i czekać na wybór wykonawcy. Założenie jeszcze przed ogłoszeniem przetargów kto je wygra wydaje się być podejściem dość oryginalnym i nosi znamiona ustawiania tych przetargów. Co na to zamawiający? Naszym zdaniem po takim stwierdzeniu Prezesa Zgorzelskiego powinni być ostrożni.

Osobą trzeźwo myślącą wydaje się być wiceprezes ARP Andrzej Kensbok, który stwierdził, że trzeba zastanowić się nad przyszłością spółki. To prawda. Trzeba i to szybko. A zmiany najlepiej zacząć od góry. Póki nie jest jeszcze za późno i póki No pasaran nie brzmi jeszcze tak mocno.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
  • zeus04 – 11.05.2019

    I kto to napisał? Znowu Gal Anonim?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.