TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prażmów z tańszymi biletami
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 28.03.2019 14:39:58
Prażmów z tańszymi biletami (foto: ZTM)

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Prażmów. Od poniedziałku 1 kwietnia będą oni mogli korzystać z tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Prażmów. Od poniedziałku 1 kwietnia będą oni mogli korzystać z tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Władze gminy zadecydowały bowiem o przystąpieniu do rozszerzonej oferty Warszawa+, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem pasażerów dojeżdżających do stolicy z podwarszawskich miejscowości.

Początek kwietnia oznacza dla mieszkańców gminy Prażmów niższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Tamtejsi samorządowcy podpisali umowę z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego, na mocy której przystąpili do oferty Warszawa+. Tym samym zdecydowali się na dopłaty do biletów metropolitalnych dla mieszkańcom gminy w II progu dofinansowania. Oznacza to, że za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach od poniedziałku 1 kwietnia mieszkaniec gminy Prażmów zapłaci jedynie 150 zł, czyli o 30 zł mniej niż dotychczas. Natomiast bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach, stanowić będzie wydatek 390 zł – niższy o 70 zł niż dotąd.

Rozszerzona oferta Warszawa+ działa od 1 września 2018 r. Każda gmina stołecznej aglomeracji może dofinansować swoim mieszkańcom zakup biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. Najwięcej samorządów zdecydowało się na trzeci, najwyższy poziom dopłaty. Porozumienia w tej sprawie warszawski ZTM podpisał z 25 gminami. Poza Prażmowem, na krok ten zdecydowały się: Góra Kalwaria, Kobyłka, Jabłonna, Józefów, Kampinos, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Leszno, Lesznowola, Nadarzyn, Nieporęt, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Radzymin, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin oraz Zielonka.

Oferta Warszawa + z dużym zainteresowaniem

Oferta Warszawa+ cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców podwarszawskich gmin. Od połowy sierpnia 2018 r. do końca lutego 2019 r. zakodowano łącznie ponad 121,5 tys. Biletów Metropolitalnych. W styczniu zapisano ich na kartach ok. 22 tys., a w lutym – 18,8 tys. Bilety w ofercie Warszawa+ kodować można w 21 Punktach Obsługi Pasażerów na terenie Warszawy oraz w punktach w Legionowie, Piasecznie i Łomiankach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.