TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Praga zmodernizuje 65 tramwajów T3
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.05.2018 12:39:11
Tramwaj T3 (foto: DPP)

DPP Praga przygotowuje wielką modernizację tramwajów Tatra T3, które mają stać się pojazdami częściowo niskopodłogowymi. Po remoncie zostaną oznaczone jako T3R.PLF.

DPP Praga przygotowuje wielką modernizację tramwajów Tatra T3, które mają stać się pojazdami częściowo niskopodłogowymi. Po remoncie zostaną oznaczone jako T3R.PLF.

Przewoźnik na zmodernizowanie 65 wagonów chce przeznaczyć ok. 455 mln euro. Ostateczna cena będzie jednak uzależniona od ofert złożonych w przetargu. Działanie to ma wpisać się w program usuwania barier w czeskiej stolicy. Zgodnie z założeniami DPP ma wprowadzić bezbarierowy transport nocny do 2025 r. Z uwagi na przypadki wandalizmu tramwaje T3 mają obsługiwać właśnie nocne połączenia. Przewoźnik ma teraz 35 tramwajów, które może wykorzystać do ich realizacji. Potrzebuje 100.

Zmodernizowane tramwaje T3 DPP chce stopniowo wprowadzać do ruchu od 2024 roku. Niebawem chce natomiast ogłosić przetarg na produkcję niskopodłogowych części wagonu. Tramwaj będzie miał niską podłogę tylko na wysokości środkowych drzwi.

"Modernizacja jest ekonomicznie bardzo skutecznym rozwiązaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że ze względu na modyfikacje wagonów będą one jest bezpieczniejsze i bardziej dostępne dla wszystkich osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Tramwaj T3 może być również uważany za jeden z symboli praskiego transportu publicznego" – powiedział Petr Dolínek zastępca burmistrza Pragi ds. transportu, sportu i rekreacji.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Praga
DPP Praga
T3
modernizacja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.