TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pracownikom petersburskiego metra mogą zostać postawione zarzuty
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 13.04.2017 08:41:05 1 komentarz
Pracownikom petersburskiego metra mogą zostać postawione zarzuty

Po zeszłotygodniowym zamachu terrorystycznym w petersburskim metrze prokuratura skontrolowała stan zabezpieczeń na jego stacjach; pracownikom mogą zostać postawione zarzuty - poinformowało w poniedziałek radio Echo Moskwy.

Przekazało ono, że w kontroli wzięło udział 60 prokuratorów. Ustalono, że strażnicy metra nie dopełnili swoich obowiązków. Podejrzewany o dokonanie zamachu Akbarżon Dżaliłow bez przeszkód przedostał się na peron z ładunkiem wybuchowym. Ponadto, jak ustalili prokuratorzy, na stacjach w bramkach wykrywających metal był wyłączony dźwięk.

W poniedziałek prokuratura przekazała wyniki kontroli do Komitetu Śledczego, który ma podjąć decyzję o wszczęciu wobec pracowników metra postępowania karnego z artykułu o niedopełnieniu obowiązków.

Po ubiegłotygodniowym ataku zaostrzono kontrolę na petersburskich stacjach metra. Włączono dźwięk w bramkach wykrywających metal, a osoby z większym bagażem są poddawane dodatkowej kontroli.

3 kwietnia 23-letni Akbarżon Dżaliłow, obywatel Rosji pochodzący z Kirgistanu, zdetonował ładunek wybuchowy w wagonie metra w Petersburgu. Eksplozja nastąpiła pomiędzy stacjami Siennaja Płoszczad i Technołogiczeskij Institut. Zginęło 14 osób.Sprawdź też:
metro
Petersburg
Rosja
  • mih – 14.04.2017

    Dlaczego nie można napisać nazw stacji ot tak: Plac Sienny, Politechnika?!

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.