TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prace torowe w Szczecinie. Także awaryjne
- Opublikowano: 29.05.2019 09:46:58
Prace torowe w Szczecinie. Także awaryjne (foto: UMS)

Prace w ramach bieżącego utrzymania prowadzone są nie tylko na drogach. Szczecińskie torowiska także poddawane są codziennym kontrolom i, jeśli wymaga tego sytuacja, pracom awaryjnym.

Prace w ramach bieżącego utrzymania prowadzone są nie tylko na drogach. Szczecińskie torowiska także poddawane są codziennym kontrolom i, jeśli wymaga tego sytuacja, pracom awaryjnym.

Na podstawie rocznej oceny stanu torowisk odcinki najbardziej zniszczonych szyn podlegają wymianie. Takie prace będą prowadzone w najbliższych dniach między innymi na ulicy Malczewskiego, Światowida oraz Wyzwolenia.

Brygady torowe zajmują się utrzymaniem bieżącym zwrotnic, wszelkimi pracami spawalniczymi wykonywanymi na infrastrukturze torowej, której w naszym mieście jest około 120 km oraz pracami interwencyjnymi związanymi z awariami zgłaszanymi przez Centralę Ruchu, obchodowych i motorniczych.

Planowe prace na torowiskach prowadzone są głównie w nocy, tak aby nie powodować utrudnień w kursowaniu tramwajów - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. Wymiana szyn, czyli remont średni polega na demontażu zabudowy torowiska, pocięciu starej szyny na odcinki 4 m, wyciągnięciu ich i wstawieniu fabrycznie nowej szyny. Są one następnie przytwierdzane, regulowane i ponownie zabudowywane – dodaje.

W tym tygodniu rozpoczęła się wymiana szyn na ulicy Malczewskiego na odcinku około 80m. Prace w mniejszym zakresie prowadzone będą także na kolejnych ulicach min. Światowida, Strzałowskiej, Firlika, Dubois oraz Stalmacha.

Spółka Tramwaje Szczecińskie wykorzystuje obecnie szyny tramwajowe typu 60R2, które dostarczone zostały przez firmę MORIS Sp. z o.o. za umowną kwotę 280 tysięcy złotych. Jest to 60 szyn o długości 18 m. W tej chwili trwa postępowanie na dostarczenie kolejnych materiałów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
torowisko
tory
infratruktura