TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prace torowe na ul. Podwale w Gdańsku
InfoTram.pl - Opublikowano: 02.08.2019 17:18:17
Prace torowe na ul. Podwale w Gdańsku (źródło: ZTM)

W najbliższe trzy soboty i niedziele (tj. 3-4.08.2019, 10-11.08.2019 i 17-18.08.2019) na ul. Podwale Przedmiejskie prowadzone będą roboty torowe wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego na odcinku od Okopowej do Sucharskiego.

W najbliższe trzy soboty i niedziele (tj. 3-4.08.2019, 10-11.08.2019 i 17-18.08.2019) na ul. Podwale Przedmiejskie prowadzone będą roboty torowe wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego na odcinku od Okopowej do Sucharskiego.

Nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych 8, 9 i linii autobusowej T8.

TRAMWAJE

Linia 8: Będzie funkcjonować na skróconej trasie: Jelitkowo – … – Dworzec Główny – Hucisko – 3 Maja – Węzeł Groddecka – Śródmieście SKM – Brama Wyżynna – … – Jelitkowo,

Linia 9: Od przystanku Brama Wyżynna tramwaje zamiast do krańca "Sucharskiego" zostaną skierowane trasą linii 3 do pętli Chełm Witosa,

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA MIĘDZY ŚRÓDMIEŚCIEM A PRZERÓBKĄ i STOGAMI

Między Śródmieściem a Stogami przez Przeróbkę będą kursować autobusy komunikacji zastępczej. Autobusy linii zastępczej T8 pojadą ze Stogów do przystanku "Wały Piastowskie" trasą: Stogi Plaża – Sienna – Przeróbka – Siennicka – Podwale Przedmiejskie – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Wały Piastowskie.

BILET JEDNOPRZEJAZDOWY

Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.

Na przykład, pasażer podróżujący w kierunku Przeróbki, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 9, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusową linią zastępczą T8.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
remont
tor
infrastruktura
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.