TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznańskie lotnisko na 2020: nowe trasy - nowe cele
- Opublikowano: 10.02.2020 15:30:11
Poznańskie lotnisko na 2020: nowe trasy - nowe cele

Wielkopolskie lotnisko zyskało w tym roku nowe połączenia i ambitnie podnosi poprzeczkę.

Rekordowy wynik 2,56 mln obsłużonych pasażerów zamierza osiągnąć w tym roku Port Lotniczy Poznań-Ławica. Spółka poinformowała, że w 2020 r. przewoźnicy zaoferują z Poznania 79 tras. W minionym roku lotnisko obsłużyło blisko 2,38 mln pasażerów.

Rzecznik Portu Lotniczego Poznań-Ławica Błażej Patryn poinformował, że w tym roku pasażerowie wylatujący ze stolicy Wielkopolski będą mieli do dyspozycji 36 destynacji regularnych i 43 czarterowe. Cztery nowe trasy zaproponuje Ryanair, przewoźnicy czarterowi uruchamiają osiem nowych kierunków.

Niespodzianka od Norwegiana

"Niespodziankę dla pasażerów na sezon 2020 przygotowała nowa linia lotnicza na poznańskim lotnisku – Norwegian. Już teraz w sprzedaży tego przewoźnika są dwa połączenia: do Oslo i Kopenhagi" – podał rzecznik.

Dodał, że w tym roku samoloty Ryanairu rozpoczną loty do Pafos (Cypr) i Podgoricy (Czarnogóra). Wznowione zostaną też połączenia do Lwowa i Barcelony. W ruchu czarterowym pojawi się osiem nowych kierunków proponowanych z Poznania przez biura turystyczne: Larnaka (Cypr), Ercan (Cypr Północny), Szarm el-Szejk (Egipt), Araxos-Patra (Grecja), Almeria (Hiszpania), Minorka (Hiszpania), Enfidha (Tunezja) i Salala (Oman).

Port lotniczy poinformował też, że w obecnym sezonie PLL LOT zwiększa częstość lotów na trasie z Poznania do Warszawy. Tygodniowa liczba rejsów wrośnie z 30 do 36. Lufthansa zwiększa liczbę rotacji do Frankfurtu.

Rok 2019

Port Lotniczy Poznań-Ławica rok 2019 zakończył z wynikiem 2,379 mln obsłużonych pasażerów. Jak podkreślił prezes spółki Mariusz Wiatrowski, to prawie 3 proc. więcej niż zakładano.

"W naszym wieloletnim programie zaplanowaliśmy, że w tym roku osiągniemy historycznie wysokie wyniki, obsłużymy 2,56 mln pasażerów. Te plany nadal podtrzymujemy, m.in. dlatego, że jesteśmy drugim portem regionalnym w Polsce, za Katowicami, pod względem ruchu czarterowego, a ten rynek wciąż ma duży potencjał wzrostu" – powiedział.

Wiatrowski poinformował też, że w tym roku poznańskie lotnisko czekają dalsze inwestycje, które "ułatwią życie wszystkim pasażerom oraz pozwolą na jeszcze sprawniejszą odprawę i kontrolę bezpieczeństwa". (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Poznań
Norwegian
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.