TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznańska policja z nowym autokarem
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.01.2020 13:00:59
Poznańska policja z nowym autokarem ; fot. KWP Poznań

Wielkopolska policja ma nowy okręt flagowy. To wysokopokładowy autokar Irizar i6S na podwoziu Scania.

Wielkopolska policja ma nowy okręt flagowy. To wysokopokładowy autokar Irizar i6S na podwoziu Scania.

Nowy Irizar i6S służy poznańskim policjantom od Nowego Roku. Pojazd o długości 12 m umożliwia komfortową podróż 49 pasażerom. Wysokie fotele pasażerskie wyposażone są w regulację pochylenia i pasy bezpieczeństwa. Dostęp na pokład jest zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-1-0.

Policyjny egzemplarz i6S został wyposażony w silnik Scania Euro 6 o pojemności 12,7 l i mocy 410 KM. Autokar przewozi funkcjonariuszy na szkolenia, odprawy służbowe, a także będzie wykorzystywany podczas akcji i operacji policyjnych.

Autobus został zakupiony w ramach Programu Modernizacji Policji, a fakturę za zakup pojazdu wystawiła firma Scania Polska. Co ważne, zawarta w 2019 r. umowa ramową opiewa na dostawę do trzech autokarów. Jeżeli Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wykorzysta w pełni zamówienie to wszystkie nabytki mają być przekazane do 20 grudnia 2020 r.

O tym zamówieniu szerzej pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Policja
Scania
Irizar
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.