TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań z nową linią na os. Kopernika
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 09.10.2018 10:49:51
Poznań z nową linią na os. Kopernika

Ponad 3 km ma liczyć linia tramwajowa prowadząca na os. Kopernika w Poznaniu. Magistrat poinformował we wtorek, że gotowy jest już program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji.

Ponad 3 km ma liczyć linia tramwajowa prowadząca na os. Kopernika w Poznaniu. Magistrat poinformował we wtorek, że gotowy jest już program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji.

Miasto zapowiada, że będzie teraz pozyskiwać pieniądze i szukać wykonawcy. Według obecnych założeń trasa rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Hetmańskiej. Powstanie tam węzeł rozjazdowy. Tory pobiegną ulicami Arciszewskiego, Zamkniętą, Pogodną, Rembertowską i Promienistą aż do nowej pętli tramwajowo-autobusowej "Os. Kopernika".

Nowa trasa będzie miała około 3,3 km. Przebiegać będzie w sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej oraz m.in. terenów parkowych i cmentarza Górczyńskiego. Inwestycja ma przyczynić się do poprawy jakości komunikacji publicznej m.in. dla mieszkańców osiedli w rejonie ulic Arciszewskiego, Pogodnej i Promienistej.

"To kolejna inwestycja komunikacyjna, która w znaczący sposób ułatwi życie mieszkańców i sprawi, że wiele osób przesiądzie się na transport publiczny. Program funkcjonalno-użytkowy pozwoli nam pozyskać dofinansowanie unijne w najbliższym rozdaniu" – powiedział prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Program funkcjonalno-użytkowy docelowo wykorzystany zostanie do udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych. Zostały w nim określone techniczne, materiałowe, funkcjonalne i architektoniczne wymagania i oczekiwania związane z budową trasy.

Generalnym założeniem inwestycji jest wykonanie torów o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, gwarantujących m.in. trwałość, stabilność, bezpieczeństwo i ograniczenie hałasu.

W sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej trasa tramwajowa będzie wykonana w technologii tzw. cichego torowiska. W ramach projektu zakłada się także dostosowanie układu ciągów pieszych i ruchu rowerowego do wymogów budowanej infrastruktury komunikacji publicznej oraz poprawę nawierzchni chodników i jezdni w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanej trasy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
linia tramwajowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.