TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań - w czwartek rusza rower IV generacji
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.03.2019 17:10:42
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od czwartku w Poznaniu będzie można wypożyczyć miejskierowery tzw. czwartej generacji (4G), które nie wymagają parkowania w specjalnych stacjach. Do dyspozycji będzie 475 takich pojazdów, w tym 30rowerów elektrycznych.

Od czwartku w Poznaniu będzie można wypożyczyć miejskierowery tzw. czwartej generacji (4G), które nie wymagają parkowania w specjalnych stacjach. Do dyspozycji będzie 475 takich pojazdów, w tym 30rowerów elektrycznych.

Od początku marca w stolicy Wielkopolski wypożyczać można znane z poprzednich latrowery miejskie trzeciej generacji; system liczy 113 stacji PoznańskiegoRoweru Miejskiego (PRM) i około 1200 pojazdów.

Jak poinformował poznański magistrat, nowe, dostępne od czwartku pojazdy nie muszą być umieszczane w stacjach PRM; wyznaczono 112 stref PRM 4G - głównie przy już istniejących stacjachroweru miejskiego - w których będzie można wypożyczyć i zwracać jednoślady.

Rowermiejski 4G można będzie wypożyczyć - w strefie lub poza nią - poprzez komputer pokładowy, aplikację mobilną oraz kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. Czas wypożyczenia liczony będzie od momentu zwolnienia blokady znajdującej się na przednim widelcu ramyroweru.

Poza standardowymirowerami PRM 4G do dyspozycji użytkowników oddane zostanąrowery elektryczne. Podobnie jak w przypadku innychrowerów miejskich w Poznaniu, wypożyczenieroweru elektrycznego na czas do 20 minut będzie bezpłatne. Za wypożyczenie trwające do godziny pobrana zostanie opłata 3 zł, druga i każda kolejna rozpoczęta godzina to koszt 5 zł za godzinę.

W ubiegłym sezonie, od marca do listopada, poznaniacy i turyści skorzystali zrowerów miejskich w stolicy Wielkopolski ponad 1,65 miliona razy. W 2018 roku w systemie zarejestrowało się niemal 50 tys. nowych użytkowników, a ich ogólna liczba zbliżyła się do 150 tys. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.