TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań. Trwa budowa najdłuższego odcinka Wartostrady
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 22.10.2019 18:41:07
Zdj. PIM

Rozpoczęła się budowa nowego odcinka Wartostrady pomiędzy mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty w Poznaniu. Będzie to najdłuższy, liczący ok. 1,3 km odcinek trasy dla pieszych i rowerzystów.

Rozpoczęła się budowa nowego odcinka Wartostrady pomiędzy mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty w Poznaniu. Będzie to najdłuższy, liczący ok. 1,3 km odcinek trasy dla pieszych i rowerzystów.

Nowa jakość

Nowy odcinek Wartostrady będzie oświetlony i monitorowany. Trasa zyska także elementy tzw. małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, a także stojaki rowerowe.

Jak poinformowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, budowa nowego odcinka rozpoczęła się w rejonie mostu Królowej Jadwigi, od strony poznańskiej Wildy. Po tej samej stronie rzeki powstać ma krótszy odcinek Wartostrady od ul. Czartoria do mostu Chrobrego; prace budowlane na tym fragmencie są najbardziej zaawansowane i potrwają do końca listopada. Po oddaniu do użytku tego odcinka trasy poznaniacy zyskają przejście pod mostem Chrobrego.

Trzy odcinki Wartostrady od wiosny

Trzeci planowany odcinek wybudowany ma zostać przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną. Ten fragment też zostanie wyposażony w monitoring, oświetlenie i małą architekturę.

Jak wskazał wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Grzegorz Bubula, "zakładamy, że wszystkie trzy odcinki będą gotowe wiosną przyszłego roku. W sumie to ponad 2 kilometry nowej, wygodnej trasy dla pieszych i rowerzystów".

"Oprócz budowy nowych fragmentów, wyposażamy także starsze odcinki Wartostrady w oświetlenie, monitoring i małą architekturę. Dzięki temu po zmroku jest bezpieczniej" – dodał.

W ostatnim czasie wyposażony w oświetlenie, kamery monitoringu oraz stojaki dla rowerów został odcinek po wschodniej stronie Warty, od kładki nad Cybiną do mostu Królowej Jadwigi.

Spółka poinformowała, że w rejonie Mostu Rocha, Mostu Chrobrego oraz Dworca Garbary powstaną ponadto trzy zadaszone, monitorowane parkingi dla rowerów. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Wartostrada
droga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.