TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań rusza z nocną linią turystyczną nr 200
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.05.2019 12:00:31
Poznań rusza z nocną linią turystyczną nr 200; fot.-Krzysztof-Dostatni

W sobotę, 25 maja br., zainauguruje funkcjonowanie autobusowa, nocna linia turystyczna nr 200. W roli głównej - autobusy marki Ikarus.

W sobotę, 25 maja br., zainauguruje funkcjonowanie autobusowa, nocna linia turystyczna nr 200. O godz. 21.00 z przystanku Zeylanda wyruszą na trasę dwa pojazdy – Ikarus 260 oraz Ikarus 280.

Jak już informowaliśmy, w sezonie 2019 oprócz tradycyjnych już, nocnych przejażdżek historyczną bimbą, w wybrane dni będą organizowane późnowieczorne kursy dawnymi autobusami! Pierwszy z takich kursów odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 maja.

-"To kurs szczególny. Jest związany ze zdobyciem przez autobus MPK Poznań pierwszego miejsca w kategorii najpiękniejszego autobusu na ubiegłotygodniowym zjeździe ikarusów w Cottbus – zwracają uwagę członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Delegacja złożona z przedstawicieli MPK Poznań i KMPS reprezentowała Poznań na 6. Międzynarodowym Zlocie Ikarusów, który miał miejsce w minioną sobotę. Autobus należący do MPK Poznań Sp. z o.o., zabytkowy Ikarus 260.04 nr taborowy 1735 zdobył uznanie publiczności, uzyskując tytuł najpiękniejszego spośród innych zabytkowych autobusów z Czech, Węgier i Niemiec.

Linia 200

Na inauguracyjnym kursie pasażerom będą towarzyszyli przewodnicy miejscy, którzy podczas podróży opowiedzą o historii Poznania.

Start: godz. 21.00, przystanek Zeylanda (przy Starym Zoo na ul. Zwierzynieckiej)Bilety na przejazd - według taryfy linii turystycznych - można będzie kupić na miejscu, za gotówkę. W trakcie przejazdu planowana jest przerwa na wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Szczegółowe informacje na temat poznańskich linii turystycznych (schemat tras, cennik) dostępne są TUTAJ

Warto zajrzeć też na profil Poznańskie Linie Turystyczne 0 i 100 na Facebooku
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie sezonowe
MPK Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.