TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań rozpoczyna budowę parkingu Park&Ride
INFOBIKE.PL/PAP - Opublikowano: 02.12.2019 16:33:38
Poznań rozpoczyna budowę parkingu Park&Ride

Przy ul. Św. Michała rusza budowa drugiego w Poznaniu parkingu Park&Ride. Będzie na nim 100 miejsc postojowych, w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami, i dodatkową infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów.

Przy ul. Św. Michała rusza budowa drugiego w Poznaniu parkingu Park&Ride. Będzie na nim 100 miejsc postojowych, w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami, i dodatkową infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów.

Jak poinformowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM), w ramach inwestycji zaprojektowano nowe nawierzchnie przeznaczone dla ruchu samochodów osobowych oraz pieszych, elementy małej architektury, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie, a także istniejące zjazdy z ul. Św. Michała i Świętojańskiej. Od strony ulicy Św. Michała parking zostanie skomunikowany również z ruchem pieszych i rowerzystów.

Infrastruktura dla rowerzystów

"Prowadząca do ogrodzonego parkingu ścieżka rowerowa będzie uzupełnieniem projektowanego traktu dla jednośladów, biegnącego wzdłuż ul. Warszawskiej. W ramach inwestycji przewidziany jest montaż stojaków dla 30 rowerów wraz z wiatami oraz zestawem naprawczym. Powstanie również infrastruktura informacyjna i teletechniczna – m.in. tablice informacyjne oraz biletomat. Ponadto parking zostanie wyposażony w automatyczny sanitariat" – podała spółka.

Trzy parkingi Park&Ride

Poznańskie Inwestycje Miejskie przypomniały, że parking Park&Ride przy ul. Św. Michała będzie jednym z trzech tego typu parkingów, które - przy dofinansowaniu unijnemu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - mają powstać do jesieni przyszłego roku.

"Ich powstanie to realizacja istotnego elementu polityki Miasta, mającej poprawić komunikację w Poznaniu i zachęcać mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego. Wybudowanie trzech zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które będą łączyły transport kolejowy, autobusowy, tramwajowy, samochodowy, motocyklowy,rowerowy i pieszy, umożliwi dogodną zmianę środka transportu" – podkreśliła spółka.

Parkingi przy ul. Św. Michała, rondzie Starołęka oraz przy ul. Biskupińskiej powstają w formule "zaprojektuj i wybuduj". Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca prace projektowe prowadzi od maja. Najszybciej powstał projekt dla lokalizacji przy ul. Św. Michała, dla pozostałych dwóch są na ukończeniu.

Spółka poinformowała, że w związku z planowanym rozpoczęciem robót, od poniedziałku parking funkcjonujący obecnie na terenie przewidzianym pod tę inwestycję nie będzie dostępny dla kierowców.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Park&Ride
parking
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.