TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań – powstaną trzy nowe parkingi "Parkuj i Jedź"
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 23.04.2019 19:15:07
Poznań – powstaną trzy nowe parkingi "Parkuj i Jedź"

Jesienią 2020 roku Poznań będzie miał trzy nowe parkingi typu "Parkuj i Jedź". Właśnie wyłoniono wykonawcę, który całościowo zajmie się wykonaniem inwestycji. Na parkingach nie zabraknie stojaków rowerowych. Powstaną również ciągi pieszo-rowerowe.

Jesienią 2020 roku Poznań będzie miał trzy nowe parkingi typu "Parkuj i Jedź". Właśnie wyłoniono wykonawcę, który całościowo zajmie się wykonaniem inwestycji. Na parkingach nie zabraknie stojaków rowerowych. Powstaną również ciągi pieszo-rowerowe.

Parkingi powstaną przy: rondzie Starołęka, ul. Biskupińskiej oraz ul. św. Michała. Jak informuje oficjalny serwis internetowy Poznania, celem inwestycji jest wybudowanie trzech zintegrowanych węzłów przesiadkowych umożliwiających dogodną zmianę środka transportu. Mają one łączyć transport kolejowy, autobusowy, tramwajowy, samochodowy, motocyklowy, rowerowy i pieszy.

Jeden z parkingów Park&Ride powstanie przy rondzie Starołęka. Kolejny na placu pomiędzy ulicami: Warszawską, Św. Michała i Świętojańską. Samochody będzie również można zostawiać przy stacji kolejowej Poznań Strzeszyn, w okolicach ul. Biskupińskiej – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Poznaniu.

Wiaty rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe

Parkingi będą wyposażone w wiaty ze stojakami rowerowymi. Będzie też posiadał stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Projekt obejmuje budowę nowych, utwardzonych nawierzchni placów i zatok parkingowych.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną ciągi pieszo-rowerowe stanowiące dojście do miejsc parkingowych oraz jezdnie manewrowe na placu postojowym. Projekt obejmuje także wykonanie i instalację lokalnych systemów parkingów P&R, montaż kas biletowych oraz terminali wjazdowych i wyjazdowych. Początek prac budowlanych planowany jest na grudzień 2019 roku. Mają się one zakończyć do października 2020 roku.

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej

Cała inwestycja jest współfinansowana ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Budowa parkingów P&R jest istotnym elementem polityki mającej poprawić komunikację w Poznaniu i przede wszystkim zachęcać mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego. Zrobimy wszystko, by zgodnie z planem, to jest za ok. 1,5 roku, poznaniacy mogli korzystać z tych trzech nowych parkingów - podkreśla Marcin Gołek, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Zadania wykonawcy

Do zadań wykonawcy w każdej lokalizacji będą należały m.in. prace rozbiórkowe i przygotowawcze, przygotowanie infrastruktury podziemnej, ułożenie nawierzchni, wykonanie ogrodzenia i bramownicy, montaż oświetlenia, monitoringu wizyjnego, automatycznych sanitariatów (przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami), małej architektury oraz tablic informacyjnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Parkuj i Jedź
parking rowerowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.