TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań otwiera wyremontowane torowiska
InfoTram.pl - Opublikowano: 30.08.2019 14:51:16
Poznań otwiera wyremontowane torowiska (foto: MPK)

W poniedziałek, 2 września 2019 r. nastąpi otwarcie remontowanych poznańskich torowisk tramwajowych.

W poniedziałek, 2 września 2019 r. nastąpi otwarcie remontowanych poznańskich torowisk tramwajowych.

To odcinki:

- w ciągu ulic Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu przy os. Lecha,

- od ronda Śródka do placu Wielkopolskiego,

- w ciągu ulicy Głogowskiej,

- pętla Wilczak.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowych 1, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 14, 17 i 201 oraz autobusowych 149, 175, 180 i 238 na stałych trasach. Likwidacji ulega linia tramwajowa nr 19 oraz autobusowe "za tramwaj" T1, T5 i T8.

Autobusy linii 238, 249 i 252 rozpoczynające kursy na rondzie Kaponiera, wyjadą na jezdnię ulicy Roosevelta z ul. Bukowską i będą kontynuować jazdę po jezdni aż do przystanku "Dworzec Zachodni". W celu obsługi przystanku "Dworzec Zachodni" autobusy wjadą ponownie w torowisko, po czym zaraz za przystankiem ponownie z niego wyjadą i będą kontynuować jazdę po jezdni ul. Głogowskiej aż do przystanku "Głogowska/Hetmańska", zatrzymując się na obecnie istniejących przystankach tymczasowych "Park Wilsona" i "Rynek Łazarski". W kierunku przeciwnym, od przystanku "Głogowska/Hetmańska" autobusy pojadą po jezdni ulicy Głogowskiej aż do przystanku "Dworzec Zachodni", zatrzymując się na obecnie istniejących przystankach tymczasowych "Rynek Łazarski" i "Park Wilsona". Przystanek "Dworzec Zachodni" autobusy obsłużą w torowisku, po czym ponownie wyjadą z niego za przystankiem na jezdnię ulicy Głogowskiej. Po obsłużeniu przystanku "Most Dworcowy" autobusy wrócą na torowisko i pojadą dotychczasową trasą.

Przywrócone zostaje funkcjonowanie przystanków tramwajowych:

- "Rondo Starołęka" w kierunku ronda Żegrze,

- "Rondo Żegrze", "Żegrze I", "Żegrze II", "Żegrze III", "Os. Czecha",

- "Rondo Śródka" w kierunku Katedry,

- "Katedra", "Małe Garbary",

- "Dworzec Zachodni", "Park Wilsona", "Rynek Łazarski", "Głogowska/Hetmańska", "Krauthofera", "Sielska", "Górczyn",

- "Kmieca", "Przełajowa", "Wilczak".

Przy rondzie Żegrze przystanki funkcjonować będą zarówno w starej lokalizacji – na ul. Hetmańskiej, jak i w nowej – na ul. Żegrze przy stacji benzynowej.

Likwidacji ulegają przystanki tymczasowe linii T1 "Os. Lecha" i "Rondo Starołęka", przystanki tymczasowe linii 149, 175, 180 i T5 "Bałtyk" na ul. Roosevelta przy ul. Bukowskiej oraz "Dworzec Zachodni" na ulicy Głogowskiej oraz przystanki tymczasowe linii T8 "Marcinkowskiego" i "Plac Wielkopolski" na Alejach Marcinkowskiego. W dalszym ciągu w obecnych lokalizacjach pozostają przystanki tymczasowe "Most Dworcowy" na ul. Roosevelta oraz "Park Wilsona" i "Rynek Łazarski" na ul. Głogowskiej, które będą obsługiwane przez linie 238, 249 i 252.

Przystanki autobusowe "Os. Czecha" zlokalizowane na ul. Chartowo równolegle do przystanków tramwajowych, w dalszym ciągu funkcjonować będą przy jezdni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
remont
torowisko
tor
infratruktura