TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań otwiera wyremontowane torowiska
InfoTram.pl - Opublikowano: 30.08.2019 14:51:16
Poznań otwiera wyremontowane torowiska (foto: MPK)

W poniedziałek, 2 września 2019 r. nastąpi otwarcie remontowanych poznańskich torowisk tramwajowych.

W poniedziałek, 2 września 2019 r. nastąpi otwarcie remontowanych poznańskich torowisk tramwajowych.

To odcinki:

- w ciągu ulic Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu przy os. Lecha,

- od ronda Śródka do placu Wielkopolskiego,

- w ciągu ulicy Głogowskiej,

- pętla Wilczak.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowych 1, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 14, 17 i 201 oraz autobusowych 149, 175, 180 i 238 na stałych trasach. Likwidacji ulega linia tramwajowa nr 19 oraz autobusowe "za tramwaj" T1, T5 i T8.

Autobusy linii 238, 249 i 252 rozpoczynające kursy na rondzie Kaponiera, wyjadą na jezdnię ulicy Roosevelta z ul. Bukowską i będą kontynuować jazdę po jezdni aż do przystanku "Dworzec Zachodni". W celu obsługi przystanku "Dworzec Zachodni" autobusy wjadą ponownie w torowisko, po czym zaraz za przystankiem ponownie z niego wyjadą i będą kontynuować jazdę po jezdni ul. Głogowskiej aż do przystanku "Głogowska/Hetmańska", zatrzymując się na obecnie istniejących przystankach tymczasowych "Park Wilsona" i "Rynek Łazarski". W kierunku przeciwnym, od przystanku "Głogowska/Hetmańska" autobusy pojadą po jezdni ulicy Głogowskiej aż do przystanku "Dworzec Zachodni", zatrzymując się na obecnie istniejących przystankach tymczasowych "Rynek Łazarski" i "Park Wilsona". Przystanek "Dworzec Zachodni" autobusy obsłużą w torowisku, po czym ponownie wyjadą z niego za przystankiem na jezdnię ulicy Głogowskiej. Po obsłużeniu przystanku "Most Dworcowy" autobusy wrócą na torowisko i pojadą dotychczasową trasą.

Przywrócone zostaje funkcjonowanie przystanków tramwajowych:

- "Rondo Starołęka" w kierunku ronda Żegrze,

- "Rondo Żegrze", "Żegrze I", "Żegrze II", "Żegrze III", "Os. Czecha",

- "Rondo Śródka" w kierunku Katedry,

- "Katedra", "Małe Garbary",

- "Dworzec Zachodni", "Park Wilsona", "Rynek Łazarski", "Głogowska/Hetmańska", "Krauthofera", "Sielska", "Górczyn",

- "Kmieca", "Przełajowa", "Wilczak".

Przy rondzie Żegrze przystanki funkcjonować będą zarówno w starej lokalizacji – na ul. Hetmańskiej, jak i w nowej – na ul. Żegrze przy stacji benzynowej.

Likwidacji ulegają przystanki tymczasowe linii T1 "Os. Lecha" i "Rondo Starołęka", przystanki tymczasowe linii 149, 175, 180 i T5 "Bałtyk" na ul. Roosevelta przy ul. Bukowskiej oraz "Dworzec Zachodni" na ulicy Głogowskiej oraz przystanki tymczasowe linii T8 "Marcinkowskiego" i "Plac Wielkopolski" na Alejach Marcinkowskiego. W dalszym ciągu w obecnych lokalizacjach pozostają przystanki tymczasowe "Most Dworcowy" na ul. Roosevelta oraz "Park Wilsona" i "Rynek Łazarski" na ul. Głogowskiej, które będą obsługiwane przez linie 238, 249 i 252.

Przystanki autobusowe "Os. Czecha" zlokalizowane na ul. Chartowo równolegle do przystanków tramwajowych, w dalszym ciągu funkcjonować będą przy jezdni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
remont
torowisko
tor
infratruktura
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.