TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań. Na rowerach z Wildy do centrum
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.01.2020 16:42:06
Poznań. Na rowerach z Wildy do centrum

Poznań pracuje nad budową drogi rowerowej, która połączy Wildę z centrum miasta. Rozstrzygnięto przetarg na budowę takiej drogi. Nowa infrastruktura ma być gotowa do końca tego roku.

Poznań pracuje nad budową drogi rowerowej, która połączy Wildę z centrum miasta. Rozstrzygnięto przetarg na budowę takiej drogi. Nowa infrastruktura ma być gotowa do końca tego roku.

Rozstrzygnięcie przetargu

Poznań wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie nowej drogi rowerowej łączącej Wildę z centrum.Do końca tego roku rowerzyści będą mogli wyruszyć z okolic parku Jana Pawła II na Wildzie i dojechać drogą rowerową do deptaka na ul. Półwiejskiej. Prace budowlane maja rozpocząć się na wiosnę tego roku.

Inwestycja ułatwi rowerzystom komunikację między Wildą a centrum. Dziś na tym odcinku zmuszeni są do poruszania się po jezdni. Powstanie ponad kilometr nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej. Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m wyznaczona zostanie na zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda, a dalej - po wschodniej stronie ul. Górna Wilda - w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączy ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską (przez ul. Półwiejską) – informuje poznański Urząd Miejski.

Nie tylko droga rowerowa

Poza drogą rowerową wzdłuż trasy ma powstać chodnik i zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

Kolejne inwestycje rowerowe

Droga rowerowa z Wildy do centrum to jedna z inwestycji rowerowych, które planuje Poznań. Jak informuje oficjalny serwis internetowy Poznania, wkrótce rowerzyści i piesi będą mogli korzystać z nowego odcinka Wartostrady o długości ok. 1,3 km. Ta trasa między mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty jest już na ukończeniu. W tym roku planowana jest również budowa nowego odcinka drogi rowerowej w ul. Grunwaldzkiej (od skrzyżowania z ul. Słoneczną/Ostroroga do ul. Jugosłowiańskiej).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
droga
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.