TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pożar stacji przekaźnikowej w Leszczynach. Są utrudnienia
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.10.2019 10:45:35
Pożar stacji przekaźnikowej w Leszczynach. Są utrudnienia (foto: Wikipedia/Petr Stefek, lic. CC BY-SA 3.0 cz)

Pasażerowie części pociągów Kolei Śląskich przejeżdżających przez stację Leszczyny (Śląskie) korzystają w czwartek z zastępczej komunikacji autobusowej, zarówno w kierunku Rybnika, jak i Wodzisławia Śląskiego.

Pasażerowie części pociągów Kolei Śląskich przejeżdżających przez stację Leszczyny (Śląskie) korzystają w czwartek z zastępczej komunikacji autobusowej, zarówno w kierunku Rybnika, jak i Wodzisławia Śląskiego.

Utrudnienia i opóźnienia pociągów to efekt pożaru stacji przekaźnikowej na stacji Leszczyny.

Jak podało w czwartek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, utrudnienia dotyczą szlaków kolejowych Katowice-Rybnik-Wodzisław Śląski, Katowice-Racibórz oraz Katowice-Chałupki.

Środowy pożar spowodował awarię urządzeń sterowania ruchem; przejeżdżające przez stację Leszczyny pociągi mogą korzystać tylko z jednego toru. W szczytowym momencie opóźnienia sięgały dwóch godzin, cztery pociągi odwołano. W czwartek prowadzone są prace naprawcze; zaplanowano odwołanie kolejnych czterech pociągów, które na odcinkach do Rybnika i Wodzisławia Śląskiego zastąpiono autobusami.

Pasażerowie nadal muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak wynika z informacji Kolei Śląskich, np. poranny pociąg relacji Rybnik-Wodzisław Śląski był opóźniony o ponad pół godziny z powodu oczekiwania na dowożący pasażerów autobus. Inne jadące tamtędy pociągi, m.in. między Katowicami a Raciborzem, Wodzisławiem Śląskim i Bohuminem oraz między Rybnikiem a Raciborzem i Wodzisławiem Śląskim były opóźnione o kilkanaście minut.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
awaria
pożar
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.