TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Powtórka w Ostrowi Mazowieckiej. 1 x MINI dla ZGK
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.06.2019 14:00:11
Powtórka w Ostrowi Mazowieckiej. 1 x MINI dla ZGK

ZGKj w Ostrowi Mazowieckiej jeszcze raz szuka prawie nowego autobusu klasy MINI lub MIDI. Poprzedni przetarg się nie udało, gdyż nikt nie odważył przedstawić przewoźnikowi oferty. Na dostawę nie będzie dużo czasu.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej jeszcze raz szuka prawie nowego autobusu klasy MINI lub MIDI. Poprzedni przetarg się nie udało, gdyż nikt nie odważył przedstawić przewoźnikowi oferty. Na dostawę nie będzie dużo czasu.

Wymagania ZGK w zasadzie postały bez zmian. Przewoźnika, który odpowiada za obsługę komunikacji w tym mazowieckim mieście dalej interesuje mały autobus. Generalnie musi to być pojazd wyprodukowany nie wcześniej niż w 2017 r. Będzie to konstrukcja z nadwoziem o długości 8 – 9,5 m, szerokości 2,4 – 2,55 m i nie wyższy niż 3,1 m. Musi umożliwiać podróż min. 45 pasażerom, w tym przynajmniej 16 na miejscach siedzących. Co najmniej cztery fotele muszą być dostępne z niskiej podłogi. Wejście na pokład ma być zapewnione dzięki dwóm drzwiom w układzie 1-2.

Pojazdy ma być napędzany silnikiem diesla, który spełnia przynajmniej normę Euro 5. Jednostka o pojemności 3,5 – 4,5 l ma być nie słabsza niż 150 KM. ZGK wymaga zblokowania silnika z mechaniczną skrzynią biegów. Przestrzeń pasażerska oraz kabina kierowcy mają być klimatyzowane i monitorowane.

Termin dostawy pozostał bez zmian. Nowy nabytek ma pojawić się w Ostrowi Mazowieckiej najpóźniej do końca lipca. Będzie on objęty gwarancją całopojazdową do osiągnięcia przebiegu w wysokości 100 000 km lub na 12 miesięcy.

Warunki formalne są bardzo proste. Wystarczy mieć jakiekolwiek doświadczenie w sprzedaży autobusów miejskich. Oferta musi być zabezpieczona wadium na kwotę 15 000 PLN.

Na oferty ZGK czeka jeszcze przez kilka dni, do 10 czerwca. Ich ocenie posłużą trzy kryteria. Cena ma 60% wagi. Pozostałe łącznie 40% to warunki gwarancji oraz liczba foteli dostępnych z niskiej podłogi.

Ostatnie autobusowe zakupy w Ostrowi Mazowieckiej miały miejsce dwa lata temu. Flota ZGK wzbogaciła się wtedy od dwa nowe Karsany Jest oraz używanego Fiata Ducato.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZGK Ostrów Mazowiecka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.