TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Powstaje oświęcimski parking park and ride
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 22.11.2019 13:30:56
Powstaje oświęcimski parking park and ride

Wiosną przyszłego roku gotowy będzie gotowy oświęcimski parking wielopoziomowy.

Wiosną przyszłego roku gotowy będzie parking wielopoziomowy park and ride, który samorząd Oświęcimia wznosi tuż przy miejscowym dworcu kolejowym. Budowa jest już na ukończeniu: trwają prace przy jego elewacji i wewnątrz budynku – podał 19 listopada oświęcimski magistrat.

Parking pomieści 300 miejsc dla samochodów, kilkadziesiąt dla rowerów, skuterów i motocykli, a także toalety.

Przedsięwzięcie, które obok budowy parkingu obejmowało również wyburzenie dawnego hotelu "Glob", kosztuje ponad 19,4 mln zł. Miasto pozyskało na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości 14,3 mln zł.

Budowa przez samorząd Oświęcimia parkingu wiąże się z planami spółki PKP SA, która kończy budowę dworca kolejowego w tym mieście oraz modernizuje linie kolejowe w kierunku Krakowa i Czechowic-Dziedzic.

Spójne działania

-"Ważne, że nasze działania są spójne" – powiedział prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Dodał, że dworzec będzie funkcjonalny, a pobliski park and ride zapewni bezpłatne i bezpieczne parkowanie samochodów na czas dalszej podróży. Jego zdaniem kluczowa jest przebudowa linii kolejowych, która umożliwi szybkie połączenie z dużymi miastami. "Myślę tu głównie o Krakowie, ale też i o Katowicach. Nie będziemy musieli podróżować busami; skorzystamy z kolei, tak jak jest to przyjęte w innych krajach. Czas naszej podróży znacznie się skróci. Do Krakowa powinniśmy dojechać w 60-70 minut" - zaznaczył.

Nowy dworzec kolejowy powstaje w miejscu dawnego, który wyburzono. Rozbiórka ruszyła rok temu. PKP SA planuje, że otwarcie nowego dworca nastąpi wiosną przyszłego roku. Koszt inwestycji to ok. 16,5 mln zł. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Oświęcim
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.