TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Powrót prac przy katowickim Rondzie
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.08.2019 09:49:58
Powrót prac przy katowickim Rondzie

Koniec tegorocznych wakacji upływa pod znakiem modernizacji rozjazdów i torowiska przy katowickim Rondzie.

Koniec tegorocznych wakacji upływa pod znakiem modernizacji rozjazdów i torowiska przy katowickim Rondzie.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w czwartek i piątek (29 i 30 sierpnia) ponownie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku rondo im. gen. Ziętka – Chorzów Stadion Śląski. Komunikację zastępczą zapewni autobus.

W celu dokończenia prac torowych w rejonie katowickiego Ronda ruch tramwajowy między Rynkiem a Stadionem Śląskim jeszcze raz zostanie wstrzymany.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, musimy na dwa dni wstrzymać ruch tramwajów, by wykonać prace, których nie da się zrealizować podczas ruchu, a które nie były realizowane pierwotnie, ze względu na Fest Festival. Nie chcemy tego robić w weekend, by nie pozbawić pasażerów możliwości dojazdu tramwajem na kolejne wielkie wydarzenie na Stadionie Śląskim, jakim bez wątpienia będzie widowisko muzyczno-multimedialne "Rapsodia Śląska" – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W związku z tym, od pierwszych kursów w czwartek (29 sierpnia) do nocnych kursów z piątku na sobotę (30/31 sierpnia) komunikacja tramwajowa będzie poprowadzona w następujący sposób:

• tramwaje linii nr 6 będą kursować w relacji: Bytom Łagiewniki zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski pętla,

• tramwaje linii nr 11 będą kursować w relacji: Ruda Śląska Chebzie pętla – Chorzów Stadion Śląski pętla,

• tramwaje linii nr 19 będą kursować w relacji: Bytom Łagiewniki zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski pętla,

• linia tramwajowa nr 0 nie będą kursować,

• uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-6, kursująca z częstotliwością co 10 minut w relacji: Katowice Mickiewicza – Chorzów Stadion Śląski.

W czwartek i piątek nadal nie będą kursować linie nr 13, 16 i 43.

Kolejne prace na Wełnowcu

Ponadto, w związku z koniecznością wykonania prac przy remoncie przejazdu torowo-drogowego na skrzyżowaniu al. Korfantego z ul. Kozioła na katowickim Wełnowcu, od soboty (31 sierpnia) do wtorku (3 września):

• linia nr 13 pozostanie zawieszona,

• tramwaje linii nr 43 będą kursować w relacji: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice Słoneczna pętla,

• tramwaje linii nr 16 i 36 będą kursować wg zmienionych rozkładów jazdy,

• uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-13, w relacji: Siemianowice Śląskie pl. Skargi – Katowice Słoneczna pętla (w godzinach od 23:00 do 5:00 wydłużonej do Katowic Mickiewicza).

Więcej tramwajów na "Rapsodię Śląską"

W sobotę 31 sierpnia w związku z odbywającym się na Stadionie Śląskim widowiskiem muzyczno-multimedialnym "Rapsodia Śląska" linie tramwajowe nr 0, 6, 9, 11, 14, 19 i 20 będą kursowały wg specjalnych rozkładów jazdy, natomiast linia nr 23 będzie zawieszona.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny uczestnicy dużej imprezy na Stadionie Śląskim wybiorą tramwaj, jako podstawowy środek transportu, dzięki czemu układ drogowy w rejonie Parku Śląskiego się nie zakorkuje. Tramwaje zatrzymują się tuż przy stadionie, stanowiąc najlepszą formę dotarcia na koncert i powrotu do domu – podkreśla Andrzej Zowada.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
Katowice