TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Port Gdańsk czeka na wycieczkowce 2019
- Opublikowano: 16.04.2019 13:30:27
Port Gdańsk czeka na wycieczkowce 2019 fot. Wojciech Strozyk/KFP

Z końcem kwietnia rusza sezon na wycieczkowce w Porcie Gdańsk. Magellan na początek.

28 kwietnia br. do Portu Gdańsk zawinie pierwszy w tym roku wycieczkowiec. Będzie nim 221-metrowy Magellan, który pływa pod banderą Wysp Bahama. W tym sezonie do Gdańska statki pasażerskie zawiną łącznie 69 razy.

Przypłynięcie Magellana, w dniu 28 kwietnia, będzie sygnałem, że w Gdańsku rozpoczął się sezon turystyczny. Choć niektóre statki będą zawijać do nas w tym roku kilka razy, Magellan pojawi się w gdańskim porcie tylko raz. Do naszego miasta przypłynie nim 1300 pasażerów. Turyści, w zależności od możliwości, spędzają na lądzie od kilku do kilkunastu godzin. Większość z nich ten czas przeznacza na zwiedzanie. Część z nich wybiera piesze wycieczki na Westerplatte, inni przemieszczają się autokarami w kierunku głównego miasta, gdzie w towarzystwie przewodnika lub samodzielnie, zwiedzają nasze urokliwe miasto. Są też tacy, którzy wybierają dalsze wycieczki, np. do Gdyni czy Sopotu, Malborka czy na Kaszuby.

- Zapraszamy w ostatnią niedzielę kwietnia do podziwiania jednostki - mówi Michał Stupak z Departamentu Handlowego ZMPG. - Pojawi się z samego rana przy Terminalu Promowym Westerplatte, odpłynie około godz. 15. Bardzo dobrze będzie ją widać m.in. z Nabrzeża Ziółkowskiego, które jest ogólnodostępne. To propozycja w sam raz na niedzielny spacer.

Vicking Jupiter

Wśród statków, które znajdują się na liście tegorocznych zawinięć do portu, są też takie, których nie mieliśmy okazji jeszcze w Gdańsku podziwiać.

- Do Gdańska wpłynie także Viking Jupiter - tłumaczy Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. - To najnowsza jednostka we flocie Viking Cruises, oddana do użytku w tym roku.

Vicking Jupiter to statek pływający pod norweską banderą, który zawinie do gdańskiego portu w tym sezonie aż pięć razy. Jest jednym z największych statków, które przypłyną w tym sezonie do Gdańska, ma bowiem 228 metrów długości. Największy wycieczkowiec, który będzie można podziwiać w tym sezonie, to Marina. Statek pływający pod banderą Wysp Marshalla jest długi na prawie 240 metów. Z kolei najmniejszy z tegorocznych wycieczkowców to Variety Voyager, mierzy niecałe 70 metrów długości. Ten statek pływa pod banderą Malty i zalicza się do tej grupy, który będzie u nas najczęściej - także pięć razy.

Turyści do Gdańska przypływają z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii czy Francji. Na pokładach do dyspozycji pasażerów są m.in. sale kinowe, koncertowe, restauracje, baseny, strefy SPA oraz sklepy. Wycieczkowe przypominają pływające hotele.

Statki, podobnie jak w latach ubiegłych, przyjmowane będą przy dwóch nabrzeżach: Obrońców Westerplatte oraz WOC II. Informacje na temat zaplanowanych w tym roku zawinięć wycieczkowców do Portu Gdańsk TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowce
Port Gdańsk
  • Sebastian Pioro – 16.04.2019

    Ostatnio jednego z największych zaglowców swiata nie wpuscili...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.