TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pomorski Urząd Marszałkowski zapowiada kontrolę szynobusów
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.06.2019 09:42:00
Pomorski Urząd Marszałkowski zapowiada kontrolę szynobusów

Pomorski Urząd Marszałkowski zapowiedział kontrole szynobusów eksploatowanych przez Przewozy Regionalne.

Pomorski Urząd Marszałkowski zapowiedział kontrole szynobusów eksploatowanych przez Przewozy Regionalne.

W ubiegłym tygodniu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że temperatura w składach obsługujących połączenia z Gdyni do Helu wynosiła nawet 50 stopni. Zapytaliśmy organizatora przewozów – Pomorski Urząd Marszałkowski co zamierza zrobić z tym problemem.

Zgodnie z postanowieniami umowy i obowiązującymi przepisami pociąg nie może wyjechać ze stacji postojowej bez sprawnych urządzeń klimatyzacji lub schładzania (jeżeli jest w nią wyposażony) – poinformował nas Michał Piotrowski Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego. Wszystkie pojazdy mają na bieżąco przeprowadzane przeglądy klimatyzacji zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania oraz na bieżąco są usuwane awarie. Podczas prowadzonych dotychczas kontroli w pociągach nie stwierdziliśmy niedziałającej klimatyzacji w żadnym z pociągów – dodał.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy od Czytelnika wynika jednak, że zdarzały się kursy, podczas których klimatyzacja w pociągach eksploatowanych przez Przewozy Regionalne nie działała. O sprawie pisały też pomorskie media. Co na to Urząd Marszałkowski?

Ponadto wystąpimy do przewoźnika o przedstawienie informacji dotyczącej zgłoszenia pasażera oraz sprawdzimy informacje dotyczące awarii klimatyzacji w pociągach. Jednocześnie zostaną przeprowadzone kontrole w tym zakresie w pociągach kursujących po terenie województwa ze szczególnym zwróceniem uwagi na pociągi kursujące na trasie Hel-Gdynia-Hel – stwierdził Michał Piotrowski.

Miejmy nadzieję, że działania te przyniosą pożądane efekty, tym bardziej, że przed nami szczyt przewozowy i sezon wakacyjny. Należy spodziewać się znacznych potoków pasażerskich na Półwyspie Helskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
szynobus
Przewozy Regionalne
  • Michał Paweł Łukasz – 18.06.2019

    Kierownik pociągu powinien działać, ale kto podstawi skład zastępczy? I to na czas? Wina organizatora/świadczącego usługę, że nie ma odpowiednich procedur, taboru, rezerwy, zarządzania i egzekwowania ich. Polska, kraj "jak się nie podoba to proszę wysiąść i iść pieszo"

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.