TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polskie pantografy w tramwajach Durmazlar dla Olsztyna
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.10.2019 11:45:45 1 komentarz
Polskie pantografy w tramwajach Durmazlar dla Olsztyna (źródło: EC Engineering)

Firma EC Engineering wyprodukowała pierwszy pantograf tramwajowy 120EC dla tureckiej firmy Durmazlar, która dostarczy tramwaje dla Olsztyna.

Firma EC Engineering wyprodukowała pierwszy pantograf tramwajowy 120EC dla tureckiej firmy Durmazlar, która dostarczy tramwaje dla Olsztyna.

Pantograf 120EC jest testowany lub został już kupiony przez odbiorców z wielu europejskich krajów: Rumunii, Ukrainy, Czech, Węgier oraz Niemiec. Pantograf jest nowoczesnym i uniwersalnym produktem: w konstrukcji wykorzystano system ADD, czyli automatycznego opadania pantografu w przypadku uszkodzenia nakładek węglowych pantografu lub ich nadmiernego zużycia. Dopuszczalna prędkość konstrukcyjna pantografu to 120 km/h.

Nasza firma jest od wielu lat obecna w Turcji, jeśli chodzi o projektowanie pociągów metra i lokomotyw – podkreśla Ireneusz Łuczak, prezes EC Engineering. Teraz wchodzimy na ten rynek także z naszymi produktami dla pojazdów szynowych – dodaje.

Firma Durmazlar podpisała umowę z Olsztynem na dostawę 24 niskopodłogowych, nowoczesnych tramwajów Panorama. Pantografy do pojazdów dostarczy EC Engineering. Poprzednie tramwaje dla Olsztyna były zaprojektowane także przez krakowskich inżynierów, a wyprodukowane przez firmę Solaris.

EC Engineering jest jednym z największych na świecie dostawcą usług projektowych głównie na rynki Europy Zachodniej i Azji. Poza działalnością projektową spółka wytwarza oprzyrządowanie i komponenty do pojazdów w swoich dwóch zakładach produkcyjnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pantograf
EC Engineering
Olsztyn
  • Dominik Włodarczyk – 08.10.2019

    Kraków już dawno ma ich produkty :)

  • Adrian Sztobryn – 08.10.2019

    Nie można było normalnych, Stemmanna?

  • wiesio – 09.10.2019

    Kraków dopiero będzie miał pantografy EC na nowych Stadlerach. Do tej pory tylko pojedyncze sztuki były.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.