TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polonus działa na rzecz osób bezdomnych
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.05.2019 11:30:35
Polonus działa na rzecz osób bezdomnych

Polonus, operator Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia, rozpoczął współpracę z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej.

Duże węzły komunikacyjne są miejscem, gdzie osoby bezdomne i znajdujące się w potrzebie szukają schronienia i pomocy. Dlatego też Polonus, operator Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia, rozpoczął współpracę z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej. Wspólnie podjęte działania zapewnią wsparcie osobom znajdującym się w potrzebie.

-"Będąc operatorem największego w Polsce dworca autobusowego chcemy w ramach naszych możliwości wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Dzięki współpracy z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej będzie to możliwe i jesteśmy przekonani, że wiele potrzebujących osób znajdzie schronienie w specjalnie przystosowanym do tego ośrodku. Pierwsze osoby, które dotychczas żyły na ulicy, dostały swoją szansę na lepszą przyszłość i rozpoczęły swoją drogę w kierunku wyjścia z bezdomności. – mówi Maciej Acedański, prezes zarządu Polonus.

Dzięki nawiązanej współpracy osoby bezdomne pojawiające się na terenie Dworca mogą liczyć na wsparcie w wyjściu z bezdomności i powrót do normalnego życia. Prowadzony przez Misję pensjonat socjalny daje potrzebującym możliwość i czas, by mogli "stanąć na nogi". Pracownicy Dworca znajdują się w stałym kontakcie z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej, aby zauważeni na Dworcu bezdomni zostali tam skierowani i dostali możliwość skorzystania ze wsparcia. Współpraca przyniosła już pozytywne efekty. Pierwsze osoby, które dotychczas żyły na ulicy, dostały swoją szansę na lepszą przyszłość i rozpoczęły swoją drogę do wyjścia z bezdomności.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
dworzec
Polonus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.