TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polkowice mają rower miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.06.2019 21:52:35
Zdj. Roman Tomczak - Urząd Gminy Polkowice

Szprychy, czyli Polkowicki Rower Miejski, zaczął działać 8 czerwca. W systemie jest 50 rowerów rozmieszczonych w ośmiu stacjach. Operatorem wypożyczalni jest konsorcjum firm Roovee i Orange.

Szprychy, czyli Polkowicki Rower Miejski, zaczął działać 8 czerwca. W systemie jest 50 rowerów rozmieszczonych w ośmiu stacjach. Operatorem wypożyczalni jest konsorcjum firm Roovee i Orange.

- Więcej rowerów w mieście to mniej samochodów na ulicach, to mniej zatłoczone parkingi i więcej zieleni w mieście. Bo Polkowicki Rower Miejski to część projektu stałego podnoszenia jakości życia w Polkowicach – powiedział na inauguracji Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Podczas otwarcia PRM, które odbyło się w południe na polkowickim Rynku, można było bezpłatnie oddać rower do przeglądu, odbyła się również akcja charytatywna "Kręcimy kilometry dla Michałka". Głównym wydarzeniem dnia był przejazd wszystkich 50 rowerów miejskich po ulicach miasta.

Rowery IV generacji

Rowery w polkowickiej wypożyczalni są IV generacji, tzn., że można zostawić je poza stacjami.

- To nowość, jeśli chodzi o rowery najnowszej, czwartej generacji, a takie właśnie posiadamy. Dlatego można powiedzieć, że obecnie w Polkowicach jesteśmy świadkami rewolucji w komunikacji rowerowej. Jestem przekonany, że polkowicka "Szprycha" zda egzamin i że już niedługo będziemy musieli dokupić rowery - mówi z Wojtowicz.

Pierwsze 20 minut jazdy RPM jest darmowe. Każda kolejna minuta kosztuje pięć groszy.

Trzy stacje sponsorskie

Jak informuje Urząd Gminy Polkowice, z ośmiu stacji rowerowych pięć rozlokowano na terenie miasta, trzy przy zakładach na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To wynik porozumienia z firmami CCC, Volkswagen i Sitech, które partycypowały w kosztach zorganizowania Polkowickiego Roweru Miejskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Polkowice
rower miejski
Roovee
Orange
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.