TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polkowice. Koniec pierwszego sezonu roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.12.2019 19:43:59
Zdj. Gmina Polkowice

Polkowicki Rower Miejski zakończył swój pierwszy sezon. Od 8 czerwca do 30 listopada z 50 rowerów użytkownicy skorzystali ponad 22 tysiące razy. Operatorem polkowickiego systemu jest konsorcjum firm Orange i Roovee.

Polkowicki Rower Miejski zakończył swój pierwszy sezon. Od 8 czerwca do 30 listopada z 50 rowerów użytkownicy skorzystali ponad 22 tysiące razy. Operatorem polkowickiego systemu jest konsorcjum firm Orange i Roovee.

Pierwszy sezon

Gmina Polkowice pierwszy sezon roweru miejskiego uznaje za udan,y podkreślając dobre statystyki wypożyczeń, przejechanych kilometrów i zarejestrowanych użytkowników. Wypożyczalnia ruszyła 8 czerwca i rozpoczęła zimową przerwę 30 listopada.

W tym czasie z 50 rowerów rozmieszczonych w 9 stacjach wypożyczono 22 267 razy. W systemie zarejestrowało się 1768 użytkowników, co przełożyło się na pokonanie na rowerach blisko 47 tys. kilometrów.

Nie tylko gmina

W pilotażowym projekcie Polkowickiego Roweru Miejskiego poza gminą wzięły udział firmy: Sanden, CCC i Volkswagen.

Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami projektu na przyszły rok, mamy nadzieję, że uda się pozyskać kolejne podmioty do współpracy, a co za tym idzie zwiększyć ilość stacji rowerowych oraz samą ilość rowerów w mieście – powiedział Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Kolejny sezon Polkowickiego Roweru Miejskiego ruszy wiosną 2020 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Polkowice
rower miejski
Roovee
Orange
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.