TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Policyjna akcja komunikacyjna we Wrocławiu
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.12.2019 12:30:19
Policyjna akcja komunikacyjna we Wrocławiu ; fot. Policja

Dolnośląscy policjanci w ramach akcji profilaktycznej "Komunikacją do Bezpieczeństwa" przeprowadzili kolejne działania adresowane do pasażerów podróżujących miejską komunikacją we Wrocławiu.

Dolnośląscy policjanci w ramach akcji profilaktycznej "Komunikacją do Bezpieczeństwa" przeprowadzili kolejne działania adresowane do pasażerów podróżujących miejską komunikacją we Wrocławiu.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie przestępstw, tj. kradzieże kieszonkowe, oszustwa oraz edukacja z zakresu odpowiedzialności prawnej, prawidłowości ochrony własnego mienia. Kampania realizowana jest wspólnie z MPK we Wrocławiu.

Działania te przeprowadzone zostały przez profilaktyków Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu oraz KMP w Wałbrzychu, KPP w Polkowicach, KPP w Lubinie, KPP w Lubaniu oraz KPP w Ząbkowicach Śląskich przy udziale uczniów szkół średnich o profilu policyjnym z IV LO z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. J. Kusocińskiego w Wałbrzychu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.

Edukacja opierała się na krótkich rozmowach z pasażerami, którym przedstawione zostaną zasady bezpieczeństwa. Każdy odbiorca, w zależności od wieku oprócz chwilowej pogadanki, otrzymał:

  • PLAN LEKCJI - na odwrocie którego znajdować się będą treści edukacyjne kierowane do młodzieży,

  • KARTĘ WIZYT LEKARSKICH - na odwrocie której znajdować się będą treści profilaktyczne kierowane do osób starszych.

Z uwagi na to, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo pasażerów MPK to priorytet nie tylko dla Policji, ale również dla podmiotów świadczących usługi przewozowe, w przedmiotowe działania włączyło się również Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu.

Kolejne działania przeprowadzone zostaną wiosną 2020 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Policja
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.