TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pół wieku zajezdni tramwajowej w Stroszku
InfoTram.pl - Opublikowano: 25.09.2018 14:35:55
Pół wieku zajezdni tramwajowej w Stroszku (foto: UMB)

Jak wygląda na co dzień praca bytomskich tramwajarzy, jakim taborem dysponuje zajezdnia w Stroszku, a także co należy zrobić, aby zostać motorniczym?

Jak wygląda na co dzień praca bytomskich tramwajarzy, jakim taborem dysponuje zajezdnia w Stroszku, a także co należy zrobić, aby zostać motorniczym?

Na te pytania można było poznać odpowiedź 22 września podczas festynu z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku. Sobotnia impreza była prawdziwą gratką dla miłośników tramwajów. Każdy, kto miał dzisiaj ochotę zobaczyć zajezdnię mógł bezpłatnie dojechać na Stroszek, bowiem Tramwaje Śląskie specjalnie na tą okazję przygotowały darmowe tramwaje, które kursowały co piętnaście minut przywożąc tłumy zwiedzających.

Najwięcej powodów do zadowolenia miały oczywiście dzieci. Około południa na wszystkich, którzy dzisiaj odwiedzili zajezdnię tramwajową czekały atrakcje i niespodzianki - wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni tramwajowej.

Wśród innych atrakcji były także: przejażdżka tramwajem przez myjnię, pokaz zdejmowania koła z osi tramwajowej, gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu strażackiego, policyjnego, ratownictwa górniczego i wiele innych atrakcji.

Warto dodać, że sobotnia impreza odbyła się nie tylko z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej "Stroszek" w Bytomiu, ale również 120-lecia Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bytom
zajezdnia
Tramwaje Śląskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.